Pogoda na dziś - wtorek 9 lipca. Synoptycy ostrzegają przed burzami w północno-wschodniej Polsce

Pogoda na dziś - wtorek 9 lipca. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla czterech województw. W tych regionach przewidywane są silne porywy wiatru oraz opady deszczu od 15 do 30 mm.
Zobacz wideo

Meteorolodzy zapowiadają na dziś deszczową i burzową pogodę. Brak opadów i większe rozpogodzenia przewidywane są jedynie w województwie lubuskim.

Temperatura. W większości kraju synoptycy zapowiadają 18-19 stopni

Najchłodniejszy dzień prognozowany jest dziś dla Gdańska, gdzie będzie maksymalnie 16 stopni. W województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim zapowiadanych jest 18 stopni. Najwyższa temperatura, 21 stopni, przewidywana jest dla województwa lubuskiego. Jeden stopień mniej pokażą termometry w Poznaniu, Wrocławiu i Opolu. W pozostałych regionach 19 stopni.

Pogoda na dziś - wtorek 9 lipca.Pogoda na dziś - wtorek 9 lipca. gazeta.pl

Opady. Dziś duże zachmurzenie i deszcz w prawie całej Polsce

Na dziś meteorolodzy zapowiadają w całym kraju zachmurzenie duże i umiarkowane. Deszcz prognozowany jest dla wszystkich regionów z wyłączeniem województwa lubuskiego, gdzie przewidywane są największe rozpogodzenia. Burze mogą pojawić się w Toruniu, Bydgoszczy, Gdańsku, Olsztynie, Suwałkach i Białymstoku. Wiatr umiarkowany i dość silny, w czasie burz prognozowana prędkość wiatru to 75 km/h. W nocy większe przejaśnienia na zachodzie i południu kraju.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed burzami w czterech regionach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz burzami z gradem dla województwa warmińśko-mazurskiego i podlaskiego. W tych regionach zapowiadane są opady deszczu od 15 do nawet 30 mm oraz silne porywy wiatru dochodzące do 75 km/h. Lokalnie na krańcach północno-wschodnich możliwe także opady gradu.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: