Tusk po słowach Kaczyńskiego o "odrzuceniu ofensywy zła": Cel ambitny, tylko kompetencje nie te

- Mówią, że chcą "odrzucić ofensywę zła" i że będą szerzyć dobro. Cel ambitny, tylko kompetencje zupełnie nie te - tak sobotnią wypowiedź szefa PiS Jarosław Kaczyńskiego o "odrzuceniu ofensywy zła" skomentował na Twitterze Donald Tusk.
Zobacz wideo

W sobotę, podczas trwającej od piątku konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości wystąpił prezes partii Jarosław Kaczyński. W swoim przemówieniu zagrzewał swoich partyjnych kolegów do zaangażowania przed zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu na jesieni tego roku. 

- Dziś wiemy, że można wygrać i można wiele zrobić. W odróżnieniu od poprzednich wyborów przed kolejnymi wiemy też, że mamy poparcie ludzi. To znakomity punkt startu do dalszej pracy. Nie możemy uczynić niczego, co sprawi że nasz wysiłek zostanie zmarnowany - mówił m.in. lider Prawa i Sprawiedliwości. - Program PiS jest i będzie programem rozwoju. Temu rozwojowi będzie służyło między innymi poszukiwanie nowych zasobów - ludzkich, finansowych i gospodarczych - dodał Kaczyński prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Wielką ofensywę - użyję tego określenia choć wiem, że będzie ono przedmiotem ataku - wielką ofensywę zła musimy odrzucić. Musimy wygrać. Musimy głęboko wierzyć, że zwyciężymy, ale też bardzo ciężko dla tego zwycięstwa pracować 

- podkreślił Kaczyński, którego słowa zacytowała była rzeczniczka PiS, a obecnie eurodeputowana Beata Mazurek.

Czytaj więcej: Tusk twierdzi, że Polska nie zgłaszała kandydatur na czołowe pozycje w UE. Nowy szef PE może być problemem

Donald Tusk komentuje słowa Jarosława Kaczyńskiego

I na te ostatnie słowa postawił zareagować na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

- Mówią, że chcą "odrzucić ofensywę zła" i że będą szerzyć dobro. Cel ambitny, tylko kompetencje zupełnie nie te - napisał były premier i szef Platformy Obywatelskiej. 

Więcej o: