Incydent na S8. Agresywny kierowca zmusił rodzinę do zatrzymania auta na środku drogi

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze ekspresowej S8 w okolicach Wielunia (woj. łódzkie). Kierowca podróżujący z rodziną został zmuszony do zatrzymania się niemal na środku jezdni przez innego kierującego. Sytuacja została zarejestrowana kamerą samochodową.
Zobacz wideo

- Jechałem z wakacji z żoną i 14-letnim synem drogą S8 w kierunku autostrady A1, wyprzedzając lewym pasem parę aut, zobaczyłem w lusterku samochód porsche, który przybliżył się i zaczął błyskać światłami - opisuje zdarzenie zmuszony do niebezpiecznego zatrzymania kierowca. 

- Po zakończeniu manewru (wyprzedzania - red.) kierowca z tego auta (poruszało się na brytyjskich numerach rejestracyjnych - red.), zatrzymał mnie i cały ruch, co mogło skutkować karambolem. Po wyjściu z auta próbował wybić szybę by móc się dostać do środka i mnie pobić. Ostatecznie skopał moje auto, a ja szybko odjechałem. Przerażona żona zaczęła dzwonić na 112. Dyspozytor kazał pojechać na komisariat by to zgłosić - relacjonuje w serwisie YouTube, gdzie można obejrzeć film ze zdarzenia. 

 

Niebezpieczne zdarzenia na S8. Będzie kara dla obydwu kierowców? 

Jak podaje portal TVN24.pl, który jako pierwszy opublikował nagranie, po tym fakcie sprawą zajęła się Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie, która będzie chciała pociągnąć do odpowiedzialności zarówno kierowcę jak i agresywnego pasażera porsche. 

Więcej o: