Pogoda długoterminowa. Przed nami pochmurne dni. Kiedy powrót ciepłego lata?

Przed nami kilka pochmurnych, a momentami i deszczowych dni. Czy taka pogoda długo się utrzyma? Kiedy znowu będzie słonecznie? Sprawdzamy, co na ten temat mają do powiedzenia meteorolodzy.
Zobacz wideo

Synoptycy prognozują, że lipiec nie będzie tak gorący jak tegoroczny czerwiec. W tym miesiącu możemy także spodziewać się znacznie więcej deszczu. Najbliższy tydzień ma być dość pochmurny i chłodny - temperatura maksymalna w całym kraju będzie wahać się od 15 do 20 stopni. W ciągu kolejnych siedmiu dni możemy spodziewać się także przelotnych opadów deszczu, a lokalnie także burz.

Prognoza pogody na lato. Kiedy znowu będzie cieplej?

Kiedy znowu zrobi się słonecznie? Z długoterminowej prognozy pogody na portalu AccuWeather wynika, że ciepło powróci do Polski w kolejny piątek, a więc 12 lipca. Tego dnia temperatura wyraźnie wzrośnie: we Wrocławiu odnotujemy 26 stopni, w Krakowie 24 stopnie, w Warszawie 23 stopnie, a w Gdańsku 21 stopni. Największą zmianą będzie jednak to, że tego dnia niebo się rozchmurzy i znów towarzyszyć nam będzie słońce. Takie warunki pogodowe utrzymają się do środy 17 lipca - wówczas pogoda znów się popsuje i w całej Polsce odnotujemy przelotne opady deszczu.

Więcej o: