Biała Podlaska. Pijany 62-letni motocyklista spowodował kolizję, odjechał i zostawił wnuka

Na jednym ze skrzyżowań w Białej Podlaskiej motocyklista spowodował kolizję z samochodem osobowym. Po wypadku 62-letni sprawca uciekł, pozostawiając na miejscu zdarzenia wnuka, z którym jechał.
Zobacz wideo

Policjanci udostępnili nagranie z monitoringu miejskiego, na którym widać przebieg całego zdarzenia. Do kolizji doszło w poniedziałek około godziny 13 na skrzyżowaniu Francuskiej i Placu Wojska Polskiego w Białej Podlaskiej. O wypadku policję poinformował kierowca samochodu osobowego, który brał udział w zdarzeniu.

Biała Podlaska. 62-letni motocyklista spowodował kolizję i uciekł. Na miejscu wypadku zostawił wnuka

Z relacji kierowcy mercedesa wynikało, że motocyklista doprowadził do kolizji podczas manewru wyprzedzania. Po wypadku kierowca motocykla odjechał z miejsca zdarzenia, pozostawiając dziecko, które wtedy z nim podróżowało.

Policjantom bardzo szybko udało się ustalić miejsce zamieszkania 62-letniego motocyklisty. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy - badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna poddany został badaniu retrospektywnemu, pobrano mu też krew do dalszych badań.

Wnuk, który podróżował z dziadkiem, przed przyjazdem policjantów został przewieziony do szpitala. Obrażenia dziecka okazały się jednak niegroźne.

Więcej o: