Jest nowe oświadczenie IKEA po zwolnieniu pracownika. "Nie będziemy komentować sprawy"

"Skala niezrozumienia całej sytuacji oraz naszego przekazu osiągnęła taki poziom, że postanowiliśmy pozostawić ocenę powołanym do tego podmiotom" - czytamy w najnowszym oświadczeniu firmy IKEA. Komunikat związany jest ze zwolnieniem pracownika po słowach o społeczności LGBT.
Zobacz wideo

IKEA wydała kolejne oświadczenie w sprawie zwolnienia pracownika krakowskiego sklepu tej marki. Przedstawiciele firmy informują w nim, że nie będą komentować całej sytuacji w związku z prowadzonymi postępowaniami prawnymi. "Przedstawiamy fakty i wyjaśnienia na temat zaistniałej sytuacji zarówno instytucjom, które o takie informacje wystąpiły, jak i z własnej inicjatywy tym podmiotom, które naszym zdaniem powinny mieć w tym zakresie kompletną wiedzę" - czytamy na stronie IKEA. Firma zapewnia, że współpracuje z odpowiednimi organami bezpośrednio lub za pośrednictwem kancelarii, która ją reprezentuje. "Jako pracodawca skupiamy się głównie na tym, aby zminimalizować negatywny wpływ całej sytuacji na naszych pracowników" - deklaruje IKEA.

IKEA zwolniła pracownika za słowa o LGBT. Mężczyzna przytaczał cytaty z Biblii

Przypomnijmy, że pracownik sklepu IKEA w Krakowie został zwolniony po tym, jak skomentował artykuł, który pojawił się na wewnętrznym forum sklepu. Tekst został opublikowany z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii i prezentował stanowisko firmy w tej sprawie. Mężczyzna napisał, że "akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia" i powołał się na fragmenty Starego i Nowego Testamentu, w których mowa jest m.in. o tym, że osoby homoseksualne zasługują na śmierć. Niektórzy politycy zinterpretowali zwolnienie pracownika sklepu IKEA jako dyskryminację katolików. Firma zajęła stanowisko w tej sprawie.

IKEA to firma otwarta światopoglądowo. Wśród nas są osoby różnych wierzeń, w tym wielu katolików. Szanujemy siebie wzajemnie, swoje poglądy i religie. Każdy ma prawo być sobą, czuć się bezpiecznie i być traktowany na równych prawach, z szacunkiem, jak każdy inny pracownik. W naszym miejscu pracy nie ma jednak miejsca na naruszanie godności innych pracowników, krzywdzenia osób ze względu na ich cechy osobiste, poglądy czy religie. (...) Podobne działania podjęlibyśmy w przypadku naruszenia godności każdej innej grupy (np. katolików)

- czytamy w poprzednim oświadczeniu IKEA.

Więcej o: