Pogoda na dziś - poniedziałek 8 lipca. Dziś w całym kraju tylko 16-19 stopni

Pogoda na dziś - poniedziałek 8 lipca. Dziś meteorolodzy zapowiadają temperatury maksymalne w ciągu dnia od 16 stopni na Pomorzu do maksymalnie 19 stopni w południowo-wschodniej części kraju. Jak na lipiec będzie więc raczej chłodno.
Zobacz wideo

Meteorolodzy ostrzegają dziś mieszkańców centralnej i południowej Polski przed silnymi porywami wiatru, które zaczną pojawiać się zwłaszcza w drugiej części dnia. W większości kraju dodatkowo zapowiadane są lokalne opady deszczu. 

Temperatura. Dziś najchłodniej będzie w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim

Najniższa temperatura w ciągu dnia prognozowana jest w Gdańsku i Olsztynie, gdzie będzie kolejno 16 i 17 stopni. W województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i podlaskim meteorolodzy zapowiadają 18 stopni. Najwyższa temperatura, 19 stopni, przewidywana jest w pozostałych regionach kraju.

Pogoda na dziś - poniedziałek 8 lipca.Pogoda na dziś - poniedziałek 8 lipca. gazeta.pl

Opady. Na południu i w centrum Polski prognozowane są silne porywy wiatru

Na dziś synoptycy zapowiadają zachmurzenie duże i umiarkowane w całym kraju. Większe rozpogodzenia możliwe jedynie w województwach lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, śląskim i małopolskim. W pozostałych regionach dodatkowo prognozowane są przelotne opady deszczu. Na Pomorzu możliwe także burze. W drugiej części dnia w centrum i na południu Polski prognozowane są silne porywy wiatru do 60-70 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (9)
Pogoda na dziś - poniedziałek 8 lipca. Dziś w całym kraju tylko 16-19 stopni
Zaloguj się
 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 5 razy 1

  Artykuł powinien Czerscy brzmieć: "przerażające chłody w lipcu" = trzymajcie się standardów w obie strony

 • Czesław Majewski

  Oceniono 1 raz -1

  Dalej będą krzanic o globalnym ociepleniu jak w. lipcu jest 1;5 -stopnia mrozu !!.

 • zembaty66

  Oceniono 5 razy -3

  O żesz. Się globalnie ociepliło! Chyba soros przestał kasą sypać na tych aktywistów klimakterycznych. Bidna ta nasza Ingusia, od szlifowania pupą zimnego bruku jeszcze wilka dostanie. Albo ciąży jakiej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX