Pol'and'Rock Festival ze statusem podwyższonego ryzyka. Policja dopatrzyła się 11 zagrożeń

Festiwal Pol'and'Rock (dawniej Woodstock) po raz kolejny otrzymał status imprezy o podwyższonym ryzyku. Policja dostrzegła 11 zagrożeń, m.in. związanych z potencjalnym atakiem terrorystycznym. Fundacja WOŚP twierdzi, że celem decyzji jest utrudnienie organizacji festiwalu.

Policja w opinii dotyczącej Pol'and'Rock Festival wymienia m.in. "zagrożenie wybuchowe, w tym zagrożenia związane z atakiem terrorystycznym", "zakłócenia porządku publicznego", "wywołanie paniki w wyniku utrudnień związanych z ewakuacją lub zakłóceniem porządku wywołanym bójką uczestników lub atakiem terrorystycznym" czy przestępstwa takie jak: bójki i pobicia, uszkodzenia ciała, kradzieże, przestępstwa rozbójnicze, narkotykowe i na tle seksualnym. Komenda miejska w Gorzowie Wielkopolskim zadysponowała do ochrony 1500 policjantów.

Policja: Pol'and'Rock Festival imprezą z podwyższonym ryzykiem

W opinii czytamy, że wpływ na decyzję ma fakt, że "uczestnicy imprez masowych będą mieli do dyspozycji znacznie mniejszą ilość pociągów specjalnych pozwalających w określonym czasie powrócić im do miejsca zamieszania". Według policji wywołuje to ryzyko "agresji i w konsekwencji aktów przemocy pomiędzy uczestnikami Festiwalu w trakcie ich rozprowadzania po zakończeniu imprez masowych". Na samo zdefiniowanie zagrożeń miały wpływ m.in. takie wydarzenia jak zamach terrorystyczny podczas jarmarku bożonarodzeniowego w Strasburgu z grudnia 2018 r., zamach na Sri Lance z kwietnia tego roku, czy zamordowanie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. 

Fundacja WOŚP odpowiada: Utrudnianie organizacji festiwalu

Z opinię, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zgadza się fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Fundacja stoi na stanowisku, że nie ma to nic wspólnego z zapewnieniem bezpieczeństwa, jest za to jawnym działaniem zmierzającym do utrudniania organizacji Festiwalu, a także jest sprzeczne z przepisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych" - czytamy w stanowisku organizatora imprezy.

Przywoływanie przez policję zabójstwa Pawła Adamowicza fundacja nazywa "cynicznym wykorzystywaniem tragedii". "Są to wydarzenia, których pod względem organizacji czy sposobu zabezpieczenia - nie da się porównać" - czytamy w oświadczeniu.

Dalej organizator festiwalu Pol'and'Rock komentuje zastrzeżenia co do ograniczonej liczby pociągów. "Zdaniem Fundacji słowa te policja powinna skierować nie do organizatora Festiwalu, tylko do Prezesa Spółki Przewozy Regionalne, którego decyzja, jak widać, wystawia na szwank bezpieczeństwo podróżujących kolejami uczestników Pol’and’Rock" - podkreśla fundacja WOŚP.

Więcej o:
Komentarze (122)
Pol'and'Rock Festival ze statusem podwyższonego ryzyka. Policja dopatrzyła się 11 zagrożeń
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 30 razy 24

  Nigdy nie zaprzestana z przesladowaniem WOŚP, bowiem lezy to najbardziej w interesie ich koscielnego koalicjanta.

 • biesczad1

  Oceniono 16 razy 14

  PiSowskiego ciule, jeśli czegoś nie potrafią zniszczyć lub przegłosować mając większość w sejmie i senacie, nękają przyzwoitych ludzi, którzy mają inne poglądy - szmaciarstwo w pełnej krasie!!!

 • danuel

  Oceniono 18 razy 14

  A pielgrzymki kibolów to bezpieczna impreza nie PiSlamiści?

 • logedout

  Oceniono 13 razy 13

  Poprzedni PRL walczył z Jarocinem.

 • batura3

  Oceniono 17 razy 13

  A dla mnie zagrożeniem sa pielgrzymki i procesje - tylu pedofilów w jednym miejscu - alleluja.

 • diesel_poznan

  Oceniono 15 razy 13

  Oby tylko nie wydarzyła się tam nigdy żadna tragedia, bo na to tylko czeka obecna tzw. władza. Nawet jeśli (odpukać) zdarzy się losowy wypadek, co oczywiście wszędzie może się zdarzyć, to pożywki nie zabraknie im do końca, mam nadzieję krótkiej, kadencji. Ludzie, róbcie wszystko, żeby nie dać tym zakompleksionym arogantom powodów do satysfakcji. Siema!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX