Nauczycielka z odciętą głową, zwłoki wiezione taksówką. Sąd wyda wyrok ws. Kajetana P.

Sąd Okręgowy w Warszawie ma dziś (5.07) wydać wyrok w sprawie głośnego morderstwa. Kajetan P. jest oskarżony o brutalne zabójstwo nauczycielki języka włoskiego Katarzyny J.
Zobacz wideo

Do zabójstwa doszło w lutym 2016 roku, proces toczył się od maja 2018 roku. Na wniosek rodziny pokrzywdzonej był utajniony. Rozprawy odbywały się w sali dla najgroźniejszych przestępców w sądzie przy ul. Kocjana na warszawskim Bemowie.

Proces Kajetana P. W piątek sąd ogłosi wyrok

Kajetan P. miał status szczególnie niebezpiecznego. Jak ustaliła prokuratura, w lutym 2016 roku mężczyzna przyszedł do ofiary na lekcję. Miał ze sobą nóż, piłę i torbę. Zabił kobietę, ciało poćwiartował, fragmenty ukrył w torbie podróżnej, a głowę w plecaku. Następnie taksówką przewiózł do wynajmowanego w innej części miasta mieszkania. Gdy taksówkarz spostrzegł krew, Kajetan P. mówił, że przewozi tuszę dzika. Żeby zatrzeć ślady, podpalił mieszkanie, a następnie uciekł. Szukano go w całej Europie, tropieniem go zajmował się Zespół Poszukiwać Celowych z Poznania, tzw. "łowcy głów".

Kajetana P. szukali "łowcy głów"

Po 14 dniach od morderstwa znaleziono go na Malcie. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu kara od 8 lat więzienia do dożywocia, ale ponieważ biegli uznali, że oskarżony w chwili popełnienia przestępstwa miał ograniczoną poczytalność, może dojść do nadzwyczajnego złagodzenia kary. Sentencja wyroku będzie jawna, ale jego uzasadnienie - tajne.

Więcej o:
Komentarze (79)
Wyrok ws. Kajetana P. Nauczycielka z odciętą głową, zwłoki wiezione taksówką
Zaloguj się
 • sabaton128

  Oceniono 22 razy 12

  A co mnie obchodzi jakas czasowa niepoczytalnosc? Czemu to w ogole jest okolicznosc łagodząca? Zamkniecie w wiezieniu ma byc nie tylko karą, ale również ochroną dla spoleczenstwa.

 • prawdawaszaboli

  Oceniono 21 razy 11

  biegli uznali, że oskarżony w chwili popełnienia przestępstwa miał ograniczoną poczytalność, może dojść do nadzwyczajnego złagodzenia kary.

  Bzdura... Zbrodnię zaplanował i wykonał 'na zimno'...

 • alexcomp

  Oceniono 16 razy 10

  Mam wrażenie, że szykuje się kpina. Biegli dopatrują się "czasowej niepoczytalności"? Facet przyszedł do ofiary przygotowany na mord i przygotowany na ukrycie ciała. Potem też działał racjonalnie, ukrywał i zacierał ślady, uciekł za granicę. Niepoczytalny to najwyżej był w trakcie wyboru taksówki - myślał że jedzie zieloną a była biała. W Polsce znowu decydują o losie bydlaka kasa i koneksje.

 • super_benek

  Oceniono 11 razy 7

  Frankowicze powinni domagać się umorzenia kredytów, bo musieli być czasowo niepoczytalni, żeby na coś takiego się zdecydować.

 • grajag

  Oceniono 19 razy 7

  Niepoczytalny? Zabijając ,ćwiartując, wywożąc, podpalając mieszkanie wreszcie uciekając....to chyba jakiś żart.

 • alex_cz

  Oceniono 8 razy 6

  Kolejny raz uderza mnie niestosowność tytułów nagłówków artykułów, niczym w gazecie pana Urbana itp Z uwagi na szacunek dla ofiary i jej rodziny dobrze byłoby pochylić się nad doborem słów. Trudno się to czyta.

 • refleksja

  Oceniono 6 razy 6

  No cóż, trzymam kciuki, aby spróbował ponownie.

 • refleksja

  Oceniono 8 razy 6

  Jeśli był sądzony, to znaczy, że matce nie udało się załatwić mu niepoczytalności.

 • kozieradka2012

  Oceniono 5 razy 5

  >>tropieniem go zajmował się Zespół Poszukiwać Celowych z Poznania, tzw. "łowcy głów"<<

  Mają w policji poczucie humoru, nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX