Mróz w lipcu. W Jakuszycach temperatura w nocy spadła do -1,5 stopni C

Mróz w Jakuszycach - donoszą meteorolodzy. W nocy z środy na czwartek termometry w miejscowości pokazały temperatury poniżej 0 stopni C. To nie jedyna miejsce w Polsce, w którym było tak zimno.
Zobacz wideo

Przez całą Europę przechodzą fale niesamowitych upałów. W czerwcu termometry pokazywały w niektórych miejscach Europy około 50 stopni C. Gorąco było także w Polsce - 26 czerwca stacja Radzyń w woj. lubuskim odnotowała temperaturę 38,2 stopnie, co jest nowym rekordem temperatury w czerwcu w Polsce. 

Mróz w Jakuszycach koło Szklarskiej Poręby

Ostatnie dni przyniosły ochłodzenie, ale nikt pewnie nie spodziewał się, że w niektórych miejscach w Polsce może być aż tak zimno. Okazuje się, że nawet w lipcu może pojawić się przymrozek. Jak donoszą synoptycy z Meteomodel, w nocy ze środy na czwartek temperatura w Jakuszycach (woj. dolnośląskie) niedaleko Szklarskiej Poręby spadła aż do -1.3 st. C. Dodają jednak, że nie jest to rekordowa wartość dla tej miejscowości, którą udało się odnotować w lipcu. Zdarzyło się, że termometry pokazały tam latem -2,5 st. C. 

Pogoda na lipiec nie zapowiada się zbyt gorąco. Wynika to z tego, że nad Polskę nadciąga front polarny, który znacznie obniży temperatury. Zimne powietrze, wypchnęło to ciepłe i oprócz chłodu przyniosło ze sobą także zapowiedź burz i intensywnych opadów. 

Synoptycy prognozują, że w ciągu kolejnych kilku dni na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 stopni, choć w większości polskich miejscowości temperatura będzie wahać się do 19 do 21 stopni. Najchłodniej będzie w miejscowościach nadbałtyckich, z kolei najcieplej na Podkarpaciu. Najgorętszym dniem w tym tygodniu będzie sobota - w niektórych miejscach można spodziewać się 26 stopni C. 

Więcej o:
Komentarze (254)
Mróz w lipcu. W Jakuszycach temperatura spadła do -1,5 stopni C
Zaloguj się
 • kibelki4

  Oceniono 70 razy 56

  To tylko świadczy o skuteczności wznoszonych modłów, modlono się o ochłodzenie i jest, teraz będą się modlić o ciepło ;)

 • kataryniarski

  Oceniono 79 razy 21

  No i gdzie tu globalne ocieplenie?

  Trzeba więcej węgla i jeszcze plastykowymi butelkami rozpalać grylla!

 • balcerowicz_musi_wrocic

  Oceniono 50 razy 10

  Greta z Ingą przegięły ze strajkiem przeciwko zmianom klimatycznym. Niech się lepiej opamiętają, bo przed rocznicą Cudu Nad Wisłą trzeba będzie opony zmienić.

 • metanoja

  Oceniono 8 razy 8

  Jakuszyce to Góry Izerskie, 850 m. n.p.m. Przymrozek w górach nawet latem nie jest czymś bardzo dziwnym.

 • mlody-werter

  Oceniono 9 razy 7

  Dlaczego na zdjęciu jest stadion Stali Rzeszów w miesiącach jesienno-zimowych, to już wie tylko redakcja.

 • li.mone

  Oceniono 8 razy 6

  Morawiecki pewnie ogłosi sukces rządu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX