Jastrzębie-Zdrój. 93-letni kierowca nie żyje. Wyjeżdżał z parkingu i nie ustąpił pierwszeństwa

W Jastrzębiu-Zdroju doszło do wypadku, w którym zginął kierowca samochodu osobowego. Okazało się, że to 93-letni mężczyzna, który prawo jazdy zdobył ponad 70 lat temu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy audi.
Zobacz wideo

We wtorek tuż przed godziną 13 policjanci z Jastrzębia-Zdroju (woj. śląskie) otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Pszczyńskiej. Uczestniczyły w nim dwa samochody osobowe - daewoo i audi. 

Jastrzębie-Zdrój. Nie żyje 93-letni kierowca

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód marki Daewoo, wyjeżdżając z parkingu przy ul. Pszczyńskiej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy audi a6. W wyniku zderzenia samochód koreańskiej marki odrzuciło na chodnik. Okazało się również, że obrażenia, które odniósł jego 93-letni kierowca są poważne. 93-latek trafił do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie po kilku godzinach zmarł. Policja informuje, że planowane jest przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłego mężczyzny. 

Drugi kierowca - 43-letni posiadacz audi - wyszedł z wypadku bez szwanku. Policja z Jastrzębia-Zdroju będzie prowadziła postępowanie, które wyjaśni, co dokładnie stało się przy ul. Pszczyńskiej. 

Więcej o: