Były proboszcz z Godowa usłyszał 16 zarzutów i trafił do aresztu. Zapraszał dzieci "na internet"

Prokuratura w Gliwicach informuje o areszcie byłego proboszcza z Godowa, którzy usłyszał 16 zarzutów związanych z wykorzystaniem seksualnym nieletnich. Ksiądz Kazimierz G. zapraszał dzieci do domu oferując im możliwość skorzystania z internetu, a później je wykorzystywał.
Zobacz wideo

Kazimierz G. 62-letni ksiądz trafił w czwartek do aresztu. Dzień wcześniej usłyszał w prokuraturze w Gliwicach zarzuty dotyczące molestowania i wykorzystywania seksualnego małoletnich. Chodzi o co najmniej 14 ofiar, które ksiądz miał wykorzystać przed kilkunastoma laty. 

Były proboszcz z Godowa zatrzymany. Miał skrzywdzić co najmniej 14 dzieci

Ksiądz Kazimierz G. był proboszczem parafii św. Józefa Robotnika w Godowie w latach 2000-2006. Właśnie wtedy miał dopuścić się nadużyć seksualnych wobec dzieci. Jak pisze Polsatnews.pl, mężczyzna zwabiał dzieci do swojego domu kusząc je nowinkami technologicznymi i rozrywką. Miał w swojej kolekcji dużo bajek i gier komputerowych. Mówił dzieciom, że będą mogły u niego skorzystać z internetu, do którego w tamtych latach wiele rodzin nie miało dostępu. 

Śledztwo ws. księdza Kazimierza rozpoczęło się po publikacji wpisu na portalu internetowym, w którym były ministrant napisał, że był wykorzystywany przez proboszcza. Później zaczęły zgłaszać się do niego inne ofiary, a sprawa trafiła do Delegata Metropolity Katowickiego ds. Ochrony dzieci i Młodzieży, który powiadomił prokuraturę. W tym samym czasie autor pierwotnego wpisu również złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Oskarżany o molestowanie dzieci ksiądz już nie jest proboszczem w Godowie. Obecnie jest na emeryturze i do niedawna przebywał w jednej z parafii w Katowicach. 

Prok. Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach informuje, że Kazimierz G. usłyszał 16 zarzutów dotyczących molestowania seksualnego nieletnich w latach 2001-2004. Wykorzystywane przez niego dzieci to dziewczynki i chłopcy, wszyscy byli związani z kościołem - to byli ministranci i członkowie chórów kościelnych. Prok. Smorczewska informuje, że ksiądz nie przyznał się do zarzutów i złożył wyjaśnienia. Sąd zdecydował w środę, że Kazimierz G. powinien trafić na trzy miesiące do aresztu, ponieważ istnieje obawa mataczenia oraz to, że księdzu grozi wysoka kara. 

Więcej o:
Komentarze (81)
Były proboszcz z Godowa usłyszał 16 zarzutów i trafił do aresztu. Zapraszał dzieci "na internet"
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 40 razy 40

  Według dewotów kościelnych zapewnie to kolejny atak na świętości.

 • mer-llink

  Oceniono 33 razy 33

  Alez niemoż.iwe, prokuratura się pomyliła.
  To przecież ksiądz, osoba wysokiego zaufania społcecznego.
  To ewidentny atak na Kościół?
  JAk tak funkcjonariusze pana Ziobry moga walczyć z Kościołem?
  Przecież pan Kaczyński Jarosław, Prezes i Brat, orzekł, ze kto atakuje Kościól, ten atakuje Polskę! I że tym atakującym Dobra Zmiana ręce obetnie!
  Czy zostaną obcięte ręce panu Ziobrze i jego podkomendnym?

 • muzoman

  Oceniono 26 razy 26

  Patrz pani do czego to doszło, proboszcza nawet zaaresztują.

 • klan_fan

  Oceniono 22 razy 22

  Nareszcie. Reakcje kościelne i świeckie jak należy. Trzeba było aby Sekielscy się za to wzięli.

 • togo13

  Oceniono 21 razy 21

  Przenosiny też były.Biskupa też do odpowiedzialności pociągnąć Niech sprzedadzą plebanie -nie jedną a dziesięć jako zadośćuczynienie skrzywdzonym. Jak w Irlandii, czy USA.

 • jan.w2

  Oceniono 21 razy 21

  Kolejny watykańczyk, niejaki Gierlotka Kazimierz, którego obrończy watykańskich pedofili z pod znaku PiS będą bronić na polecenie watykanu.

 • antropoid

  Oceniono 18 razy 18

  PRZYJDZIE CZAS i na przełożonych tych proboszczów/wikarych - takich samych, albo gorszych zwyroli, lub "tylko" ich protektorów.

 • yaspiman

  Oceniono 17 razy 15

  przez kilkadziesiąt lat czarny okupant wszystko tuszował. najlepiej tuszował ich herszt o ksywie jp2

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX