Poznań. Nietoperz chory na wściekliznę pogryzł człowieka. Duża część miasta zagrożona

Nietoperz pogryzł jednego z mieszkańców Poznania. Po badaniu okazało się, że zwierzę chorowało na wściekliznę. Powiatowy Lekarz Weterynarii wyznaczył obszar zagrożony wystąpieniem tej choroby.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło na terenie parku Wilsona w Poznaniu. Tam właśnie jeden z mieszkańców został pokąsany przez nietoperza. Kilka dni później martwe zwierzę zostało znalezione i poddane badaniom.

Poznań. Nietoperz zarażony wścieklizną pogryzł człowieka. Wyznaczono teren, na którym może rozwijać się ta choroba

Okazało się, że nietoperz chorował na wściekliznę. Z tego powodu Powiatowy Lekarz Weterynarii wystosował apel do mieszkańców o przestrzeganie zasad ostrożności oraz wyznaczył teren, na którym może rozwijać się ta choroba. Dotyczy to m.in. dzielnic Jeżyce, Grunwald Południe, Górczyn, Górczynek, Starołęka Mała, Dębiec, Rataje, Śródka, Zagórze, Żegrze czy Winogrady. 

Zgodnie z zaleceniami Powiatowego Lekarza Weterynarii w Poznaniu na wyznaczonym terenie nie można organizować targów, wystaw, konkursów czy pokazów z udziałem psów, kotów i innych zwierząt. Ponadto zakazuje się wprowadzania i wyprowadzania na ten teren nieszczepionych przeciwko wściekliźnie psów i kotów.

W obszarze zagrożonym nakazano zaszczepić wszystkie psy i koty wychodzące na zewnątrz, które nie mają aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie. Zasady te obowiązują mieszkańców Poznania aż do odwołania. Znalezienie martwego nietoperza lub innego zwierzęcia na wyznaczonym obszarze należy zgłaszać Straży Miejskiej pod numer 986.

Więcej o: