Akt oskarżenia wobec ochroniarza gdańskiego finału WOŚP. Za fałszywe zeznania grozi mu 8 lat

Gdańska Prokuratura Okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia o składanie fałszywych zeznań w sprawie zabójstwa Prezydenta Pawła Adamowicza. Oskarżonym jest Dariusz S., szef ochrony gdańskiego finału WOŚP.
Zobacz wideo

Dariusz S. był odpowiedzialny za ochronę finału WOŚP, w trakcie którego nożownik Stefan W. wtargnął na scenę i ugodził nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Dariusz S. oskarżony o składanie fałszywych zeznań

Jak informuje sama prokuratura, Dariuszowi S. zarzucono złożenie nieprawdziwych zeznań oraz podżeganie innej osoby do złożenia fałszywych zeznań w postępowaniu karnym dotyczącym zabójstwa Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

13 stycznia 2019 roku w trakcie finału WOŚP na scenę wtargnął Stefan W. i ranił prezydenta miasta ze skutkiem śmiertelnym. Dariusz S. bezpośrednio po tych wydarzeniach i zatrzymaniu sprawcy przekazał policjantom identyfikator z napisem "Media". Poinformował ich, że Stefan W. posłużył się nim, by wejść na scenę. Śledczy ustalili, że nic takiego się nie stało.

Szef ochrony był w sprawie morderstwa Pawła Adamowicza przesłuchiwany dwukrotnie w charakterze świadka - pierwszy raz zeznał, że nie widział identyfikatora i to nie on przekazał go policji. Potem twierdził, że nie pamięta okoliczności towarzyszących przekazaniu przedmiotu. Prokuratura ustaliła, że próbował także przekonać jednego z pracowników agencji ochroniarskiej, by złożył zeznania zgodne z jego wersją.

Dariusz S. został zatrzymany 21 stycznia 2019 roku - ostatecznie przyznał się do zarzucanych mu czynów, a za składanie fałszywych zeznań i podżeganie do ich składania grozi mu kara pozbawienia wolności do ośmiu lat.

Więcej o:
Komentarze (68)
Akt oskarżenia wobec ochroniarza gdańskiego finału WOŚP. Za fałszywe zeznania grozi mu 8 lat
Zaloguj się
 • pis_cie_kocha

  Oceniono 28 razy 20

  I bardzo dobrze. A przy okazji, to co z tymi, którzy nawolywali do kolejnych morderstw? Czy aby nie zabrakło dla nich miejsca w spółkach skarbu państwa? Bardzo byśmy nie chcieli, aby tak zasłużeni patrioci i wierni wyborcy zostali zapomnieni.

 • chi-neng

  Oceniono 27 razy 13

  Za flaszywe zeznania 8 lat.
  Ciekawa jestem na ile skazuja koscielnych pedofili ?

 • tom_aszek

  Oceniono 10 razy 10

  "Dariusz S. był odpowiedzialny za ochronę finału WOŚP, w trakcie którego nożownik Stefan W. wtargnął na scenę"

  Ta ochrona była taka świetna, że napastnik wcale nie musiał "wtargnąć" na scenę; po prostu wlazł "za kulisy" czyli na zaplecze, a potem po schodkach na scenę...

 • wo151

  Oceniono 13 razy 5

  Temat zastępczy służący odwracaniu uwagi od postępów (?) śledztwa zasadniczego

 • maaac

  Oceniono 3 razy 3

  No to kolejny raz przypomnę że ochrona imprezy polega na pilnowaniu by nie dochodziło do bójek wśród tłumu słuchającego muzykę, a nie by chronić VIPów przed wariatami lub siepaczami partii bolszewicko nacjonalistycznej vel PiSu.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 7 razy 3

  W sprawie morderstwa Pana Pawła Adamowicza nie wykluczam spisku mordercy z pis-dzielcami. ponadto tak go reanimowano aby nie miał szansy przeżyć. Powinien natychmiast być przewieziony do szpitala. Rozpostarto nad mordercą parasol ochronny w postaci "choroby psychicznej" . Podobnie robią z falentą.

 • arkon4

  Oceniono 2 razy 2

  A ci dziennikarze z "publicznej " telewizji którzy pracowicie i całkiem jawnie pracowali na taki scenariusz , judząc przeciw Adamowiczowi to ile latek dostaną?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX