Pogoda na dziś - piątek 5 lipca. Polska pod wpływem deszczowego i chłodnego frontu

Pogoda na dziś - piątek 5 lipca. Pogoda w Polsce podzieli nasz kraj na chłodniejszą i deszczową północ oraz cieplejsze południe kraju. W nocy temperatura spadnie do 7 i 12 stopni.
Zobacz wideo

Na pogodę w Polsce wpływ ma nadal chłodne powietrze, które dociera do naszego kraju z północy Europy. Według wstępnych prognoz meteorologów taka sytuacja utrzyma się co najmniej do końca tego tygodnia. 

Temperatura. Duża różnica temperatur w Polsce - dziś termometry pokażą od 15 do 24 stopni

Meteorolodzy zapowiadają na dziś najniższą temperaturę w Olsztynie i Suwałkach, gdzie w ciągu dnia będzie maksymalnie 15 stopni. Od 17 do 18 stopni będzie w województwach podlaskim, pomorskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim i lubelskim. Najwyższa temperatura przewidywana jest dla Krakowa, tam około 24 stopni. W pozostałych regionach od 19 do 22 stopni. W nocy temperatura spadnie do 7 stopni na Podlasiu i do 12 stopni na zachodzie Polski. 

Pogoda na dziś - piątek 5 lipca.Pogoda na dziś - piątek 5 lipca. gazeta.pl

Opady. Meteorolodzy zapowiadają na dziś duże zachmurzenie w całym kraju

Poranek przywita mieszkańców północnej i centralnej Polski zachmurzeniem dużym i umiarkowanym. W ciągu dnia więcej chmur zapowiadanych jest także dla południowej części kraju. Deszcz prognozowany jest w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim i lubelskim. Wiatr porywisty, umiarkowany, tylko na północy kraju dość silny.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: