"Rz": Marek Falenta jest pod przymusową obserwacją psychiatryczną. Zmusił go do niej sąd

Marek Falenta przebywa na przymusowej obserwacji psychiatrycznej, do której zmusił go sąd - podaje "Rzeczpospolita". Niedługo psycholog i psychiatra wydadzą opinie w sprawie zdrowia psychicznego biznesmena skazanego za aferę taśmową, która wybuchła w 2014 roku. Falenta domaga się ułaskawienia, jego sprawa została już skierowana do Sądu Najwyższego.

Marek Falenta, biznesmen skazany za aferę podsłuchową na 2,5 roku więzienia, został skierowany na przymusowe badania psychiatryczne - dowiedziała się "Rzeczpospolita". To właśnie z tego powodu wciąż nie został wezwany do prokuratury, gdzie miał złożyć wyjaśnienia w związku z listami swojego autorstwa, które zostały ujawnione trzy tygodnie temu. Domagał się w nich ułaskawienia od prezydenta Andrzeja Dudy, pisał też do Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego. Groził, że jeśli zostanie zmuszony do odbycia kary, ujawni "swoich zleceniodawców", którzy namówili go do nagrywania w warszawskich restauracjach polityków rządu PO-PSL.

Falenta zostanie wkrótce przesłuchany przez prokuraturę? Trafił na obserwację psychiatryczną

Z ustaleń "Rz" wynika, że Falenta nie zgodził się na obserwację psychiatryczną i został do niej zmuszony przez sąd. Obecnie ma przebywać w specjalnym ośrodku diagnostycznym, a jego pobyt tam może potrwać nawet trzy tygodnie. Po upływie tego czasu zostaną wydane opinie nt. stanu psychicznego biznesmena, które sporządzą psycholog i psychiatra. Na tym etapie nie będą mogły one mieć wpływu na to, czy Falenta zostanie uznany za poczytalnego (do wydania takiej decyzji konieczne jest przesłuchanie go przez prokuratora). 

Na początku czerwca Falenta został przewieziony do Polski z Hiszpanii, gdzie wcześniej się ukrywał. Informowano wówczas, że trafił do jednoosobowej, monitorowanej całą dobę celi, bo podczas zatrzymania groził, że popełni samobójstwo. Podczas akcji służb wszedł na balustradę balkonu i groził, że skoczy z 9. piętra. Biznesmen domaga się ułaskawienia. "Rz" wskazuje, że akta jego sprawy trafiły już do Sądu Najwyższego, który na rozprawie kasacyjnej zdecyduje o uchyleniu bądź utrzymaniu wyroku.

Więcej o:
Komentarze (145)
"Rz": Marek Falenta jest pod przymusową obserwacją psychiatryczną. Zmusił go sąd
Zaloguj się
 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 35 razy 33

  Radziecki zwyczaj. jesteś przeciwko władzy, albo masz na nią haka znaczy jesteś wariat.
  Jak żoliborski kołtun Jarosław Kaczyński zdobędzie cała władzę, każdego to czeka.

 • fakiba

  Oceniono 31 razy 23

  No i pięknie , Falenta stał się niewygodny to go do "psychuszki" jak za Stalina

 • las38

  Oceniono 24 razy 20

  Znaczy jeśli jest zdrowy to i tak jest chory. Każdy jest na coś chory a niektórzy nawet bardziej. A nowe nagrania to efekt tej choroby właśnie

 • fflintstone

  Oceniono 17 razy 17

  o prosze, sztuczki bolszewikow i potomstwa stalina

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 16 razy 14

  42 wybitnych specjalistów psychiatrów pod przysięgą złożyć zeznanie ,że Falenta w momencie podjęcia decyzji o nagrywaniu w wysokich funkcjonariuszy rządu RP był niepoczytalny i nieświadom swoich Czarnów, W związku z powyższym akt oskarżenia w stosunku do w /w jest bezpodstawny.

 • acide94

  Oceniono 12 razy 12

  Zaczął grozić pis, wiec na pewno jest chory psychicznie, bardzo logiczne. Z drugiej strony, w Rosji już by nie żył - czyli jesteśmy cywilizowanym państwem prawa.

 • prawdziwyzorro

  Oceniono 12 razy 12

  Jako ciekawostkę podam że w ZSRR oficjalnie istniała jednostka chorobowa taka jak "schizofrenia bezobjawowa". Chorowali na nią głownie przeciwnicy reżimu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX