Pogoda na dziś - czwartek 4 lipca. W całej Polsce zapowiadane są umiarkowane porywy wiatru

Pogoda na dziś - czwartek 4 lipca. W większości kraju synoptycy zapowiadają spore rozpogodzenia i temperatury od 19 do 22 stopni. Tylko w północnej Polsce większe zachmurzenia i lokalne opady deszczu.
Zobacz wideo

Meteorolodzy nie przewidują w czwartek żadnych pogodowych niespodzianek. Mieszkańcom całego kraju może dawać się we znaki jedynie umiarkowanie porywisty wiatr.

Temperatura. Dziś zapowiadanych jest od 16 do 22 stopni w całej Polsce

W czwartek najniższa temperatura prognozowana jest dla Olsztyna i Suwałk, gdzie będzie tylko 16 stopni. W województwach pomorskim, zachodniopomorskim i podlaskim temperatura maksymalna będzie wahać się od 17 do 18 stopni. Najcieplejszy dzień zapowiadany jest ponownie we Wrocławiu, Opolu, Katowicach i Krakowie, gdzie będzie 22 stopni. Jeden stopień mniej przewidywany jest na Podkarpaciu. W pozostałych regionach termometry pokażą od 19 do 20 stopni.

Pogoda na dziś - 4 lipca.Pogoda na dziś - 4 lipca. fot. gazeta.pl

Opady. Duże rozpogodzenia na zachodzie i południu kraju

Na dziś meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie duże i umiarkowane w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim. Lokalnie w Suwałkach i Olsztynie prognozowane są niewielkie opady deszczu. Większe rozpogodzenia zapowiadane są na zachodzie i południu Polski. Wiatr na ogół umiarkowany i porywisty. Silniejsze porywy wiatru nad morzem i w górach, tam prędkość wiatru może osiągnąć od 60 do 70 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: