Chorzów. Kierował bez prawa jazdy i badań technicznych. Za to przewoził 10 osób w osobówce

Policjanci z Chorzowa w ostatnich dniach zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Okazało się, że kierowca osobówki nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdu, samochód nie posiada badań technicznych, a w środku jechało nim aż 10 osób.
Zobacz wideo

W osobówce razem z kierowcą znajdowało się dziesięciu pasażerów, w tym aż osiem to były dzieci. Pięcioro z nich powinno być przewożone w specjalnych fotelikach samochodowych.

10 osób w samochodzie osobowym, mężczyzna został ukarany grzywną

Dodatkowo kontrola wykazała, że 36-letni kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. Sam pojazd nie został dopuszczony do ruchu ponieważ nie miał wykonanego obowiązkowego przeglądu.

Mężczyzna został ukarany grzywną, a cala 10-osobowa rodzina musiała udać się w dalszą podróż komunikacją miejską. Samochód został z kolei odholowany na policyjny parking.

Chorzowska policja przypomina, że dzieci do 150 cm wzrostu muszą być przewożone w specjalnych fotelikach samochodowych. Wynika to z polskich i europejskich norm prawnych. Za przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami grozi mandat w wysokości 150 złotych oraz 6 punktów karnych.

Więcej o: