Białystok. Wypadek na budowie. Mężczyzna został przejechany przez koparkę

We wtorek na ulicy Produkcyjnej w Białymstoku doszło do tragicznego wypadku. Jeden z pracowników firmy budowlanej został przejechany przez koparkę. Mężczyzny nie udało się uratować.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło w godzinach porannych. Około siódmej rano strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku na ulicy Produkcyjnej w Białymstoku, gdzie od kilku dni trwają prace związane z przebudową i modernizacją drogi. Na miejsce zdarzenia wysłano trzy zastępy straży pożarnej.

Śmiertelny wypadek w Białymstoku. 

Okazało się, że wypadkowi uległ 55-letni mężczyzna, który został przejechany przez koparkę. Przed strażakami na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, którzy prowadzili akcję resuscytacyjną. Mężczyzny niestety nie udało się uratować. Pomocy ratowników potrzebował także operator koparki, który był w silnym szoku.

Według informacji "Super Expressu" 55-latek, który był pracownikiem firmy, nawigował operatora koparkoładowarki. Mężczyzna w pewnym momencie znalazł się z tyłu koparki w zagłębieniu terenu i właśnie wtedy maszyna na niego najechała. Z kolei według dziennikarzy "Kuriera Porannego" 55-latek nawigując koparkowładowarkę wpadł do starej studzienki i gdy próbował z niej wyjść, z tyłu najechała na niego druga z koparek znajdujących się na placu budowy.

Śledztwem w tej sprawie zajmie się podlaska policja oraz regionalna prokuratura. O wypadku poinformowano także Państwową Inspekcję Pracy.

Więcej o: