Niedziele handlowe 2019. Czy 7 lipca wypada niedziela handlowa?

Od 2018 roku obowiązuje ustawa, która zmniejsza liczbę niedziel handlowych w roku. Zgodnie z nią zakupy w niedzielę w 2019 roku możemy zrobić zazwyczaj raz w miesiącu.
Zobacz wideo

Od momentu wprowadzenia ustawy ograniczającej handel w niedziele i dni świąteczne klienci muszą sprawdzać, czy w daną niedzielę zrobią zakupy w sklepach i centrach handlowych. Jak w lipcu prezentuje się kalendarz niedziel handlowych?

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 7 lipca zrobimy zakupy w sklepach?

W 2019 roku niedziela handlowa przypada raz, pod koniec każdego miesiąca. W związku z tym 7 lipca nie zrobimy zakupów w dużych sklepach typu Tesco, Lidl i Biedronka. Zamknięte będą także centra handlowe. Na najbliższą niedzielę handlową będziemy musieli poczekać do 28 lipca.

Które sklepy mogą być otwarte mimo zakazu handlu?

Zakazem handlu nie są objęte m.in. cukiernie, stacje benzynowe, apteki, kawiarnie, sklepy z pamiątkami oraz lokalne sklepy, za których ladą stanie właściciel (czyli w sklepach franczyzowych jak Żabka czy Carrefour Express). W niedzielę 7 lipca zamknięte będą centra handlowe i duże sklepy. Od 2020 roku zakaz handlu nie będzie obejmował tylko maksymalnie siedmiu niedziel w roku.

Więcej o: