Zabójstwo 9-miesięcznej Blanki. Prokuratura: dowody potwierdzają, że ojciec nie jest sprawcą

Prokuratura potwierdziła, że uchylono tymczasowy areszt dla Grzegorza W., ojca 9-miesięcznej Blanki. Z materiału dowodowego wynika, że mężczyzna nie jest sprawcą znęcania się na dzieckiem, wykorzystania seksualnego i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

W komunikacie Prokuratury Okręgowej w Suwałkach czytamy, że w sprawie wykonano szereg czynności procesowych, m.in. przesłuchano kilkudziesięciu świadków, powołano biegłych z różnych specjalności, w tym z zakresu badań DNA, a także dokonano analizy logowań używanego przez podejrzanego telefonu czy zweryfikowano informacje o miejscach przebywania podejrzanego w czasie popełnienia zbrodni.

Wszelkie dowody uzyskane w toku skrupulatnie i wszechstronnego prowadzanego postępowania przygotowawczego wskazują, iż Grzegorz W.  nie jest sprawcą zarzucanych mu czynów

- czytamy w komunikacie prokuratury. "Zebrany materiał dowodowy w wysokim stopniu podważył pierwotnie przyjętą wersję zdarzeń wynikającą z wyjaśnień współpodejrzanej, wskazującej że Grzegorz W. może być sprawcą zarzucanej mu zbrodni" - dodano.

Obrońca 45-letniego Grzegorza W. w rozmowie z reporterem TVN24 w poniedziałek powiedział, że jego klient w chwili śmierci dziecka przebywał w swoim domu (para rozstała się i nie mieszkała razem), a nie w domu matki dziecka, gdzie przebywała dziewczynka.

Zabójstwo 9-miesięcznej Blanki z Olecka

22 czerwca policja z Olecka poinformowała o zabójstwie 9-miesięcznej dziewczynki, do którego doszło dzień wcześniej. Jak informowała prokuratura, sekcja zwłok wykazała, że dziecko zostało kilkukrotnie uderzone narzędziem twardokrawędzistym, m.in. w głowę i szyję, a także miało uszkodzone serce, co było efektem uderzeń w klatkę piersiową

Zarzuty postawiono rodzicom dziecka, którzy trafili do aresztu. Żadne z nich nie przyznało się do winy.

Dziewczynka od listopada 2018 roku przebywała w rodzinie zastępczej, m.in. z powodu nadużywania środków psychoaktywnych przez matkę. W kwietniu br. wróciła do rodziny biologicznej.

W poniedziałek Polsat News poinformował, że w sprawie zatrzymano trzecią osobę, 50-letniego mężczyznę, znajomego matki dziewczynki, 35-letniej Anny W.

Więcej o:
Komentarze (64)
Zabójstwo 9-miesięcznej Blanki. Prokuratura: dowody potwierdzają, że ojciec nie jest sprawcą
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 37 razy 33

  Dobrze że Facebook nie zabija bo gość byłby już poćwiartowany, mimo że nie mieszkał z kobietą, nie popełnił zbrodni ( najprawdopodobniej) i nie miał już wpływu na to co się z dzieckiem dzieje.

 • bazbaz73

  Oceniono 32 razy 30

  "Rząd chce, by gminy błyskawicznie zwracały dzieci biologicznym rodzicom. Planuje karać finansowo gminy, które tego nie robią. Tymczasem dzieci są najczęściej odbierane z powodu alkoholizmu rodziców, ciężkich zaniedbań, przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. Prawie nigdy z powodu biedy. Losów dzieci, które oddano rodzinie, państwo nie zamierza śledzić"

  oko.press/rodzina-swieta-nawet-bije-rzad-chce-karami-zmusic-gminy-do-szybkiego-zwracania-dzieci-biologicznym-rodzicom/

 • rhemek76

  Oceniono 29 razy 29

  Teraz czekam na przeprosiny tych, co zrobili nagonke na Rzecznika praw obywatelskich....

 • lesnojeziorska

  Oceniono 31 razy 27

  Grunt, że dziecko było w polskiej i katolickiej rodzinie, a nie u uchodźców czy dewiantów z LGBT.

 • alt-stettin

  Oceniono 25 razy 23

  Prokuratura się spóźniła. Trybunał Ludowy Facebooka im. Janusza, Grażyna i Madki Bombelka już wydał wyrok.

 • kmaras77

  Oceniono 18 razy 18

  Trzeba było gościa przykładnie ukarać śmiercią, póki jeszcze był powszechnie uznany za winnego tego bestialskiego czynu i nie drążyć sprawy A teraz jest problem, bo może nawet jakieś odszkodowanie dostanie. Sarkazm - trudne słowo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX