Pogoda na dziś - środa 3 lipca. Deszcz jedynie na północy kraju. Na południu duże rozpogodzenia.

Pogoda na dziś - środa 3 lipca. W ostatnich dniach pogoda przyzwyczaiła nas do bardzo wysokich temperatur. W kolejnych dniach odetchniemy jednak od upałów.
Zobacz wideo

W środę 3 lipca tylko na północy Polski możliwe są niewielkie opady deszczu. W centrum i na południu meteorolodzy zapowiadają większe rozpogodzenia.

Temperatura. Dziś synoptycy przewidują temperaturę maksymalną od 17 do 22 stopni

Najniższa temperatura w ciągu dnia zapowiadana jest dziś dla Olsztyna, gdzie termometry pokażą maksymalnie 17 stopni. Jeden stopień więcej przewidywany jest dla województwa zachodniopomorskiego. Najcieplejszy dzień, 22 stopie, prognozowany jest w województwie dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim. Równie ciepło, bo 21 stopni, będzie w Rzeszowie i Zielonej Górze. W pozostałych regionach od 19 do 20 stopni. W nocy temperatura spadnie do minimalnie 7 stopni na Podlasiu i do 13 stopni na wybrzeżu.

Pogoda na dziś - 3 lipca.Pogoda na dziś - 3 lipca. gazeta.pl

Opady. Na północy kraju prognozowane są słabe, lokalne opady deszczu

Dziś na południu kraju meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie małe, a na północy duże i umiarkowane. Deszcz prognozowany jest lokalnie w województwach zachodniopomorskim pomorskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. W tych regionach możliwe są także burze. W większości kraju wiatr umiarkowany oraz duże rozpogodzenia. Jedynie na Pomorzu dość silny wiatr, którego prędkość momentami może dochodzić do 60 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: