Burze nad Polską, ostrzeżenia obowiązują do wtorkowego poranka. Strażacy wyjechali już ponad 800 razy

Nad Polską wciąż przechodzą burze - ostrzeżenia przed nimi, a także gradem, obowiązują w wielu regionach kraju do wtorkowego poranka. Jak dotąd strażacy mieli ponad 800 interwencji w związku z burzami, z czego blisko 500 w samym woj. śląskim.
Zobacz wideo

Po kilkunastu upalnych dniach nad Polskę nadciągnęły burze - aktualne ostrzeżenia przed nimi obejmują praktycznie połowę kraju. Meteorolodzy zapowiadają, że w nocy w wielu województwach będą przechodzić burze. IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia, prognozowany jest silny wiatr, ulewny deszcz i miejscami grad.

IMGW dla sześciu województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego wydał ostrzeżenia przed burzami, które obowiązują do wtorku 2 lipca do 5 rano. Podobne obejmują też południowe części województw: dolnośląskiego, łódzkiego i mazowieckiego. W przypadku Lubelszczyzny, Podkarpacia i w Świętokrzyskiem alert obejmuje również burze z gradem.

Gdzie aktualnie występuje burza można sprawdzić na stronie Windy.com:

Strażacy interweniują, usuwają skutki burz

Burze, które przechodzą nad Polską, sprawiły, że więcej pracy mają także strażacy. W całym kraju strażacy wyjeżdżali ponad 800 razy. Najwięcej interwencji było w województwie śląskim - prawie 500.

Dużo pracy mieli też w województwach dolnośląskim i małopolskim. strażacy usuwali setki połamanych i powalonych drzew, które tarasują drogi i szlaki kolejowe. W wielu miejscach strażacy zabezpieczają naderwane reklamy oraz wypompowują wodę z piwnic zalanych obiektów.

Więcej o: