Olecko. Zabójstwo 9-miesięcznej Blanki. Ojciec zwolniony z aresztu. Nieoficjalnie: Zatrzymano nową osobę

Sprawa zabójstwa 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Ojciec dziecka, Grzegorz W., został zwolniony z aresztu - donosi Polsat News. Obrońca mężczyzny przekazał, że to nie on miał dopuścić się gwałtu na niemowlęciu, a w sprawie zatrzymano kolejną osobę.

22 czerwca policja w Olecku poinformowała o zabójstwie 9-miesięcznego dziecka. Zarzuty w tej sprawie postawiono rodzicom Blanki, podejrzewano ich o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, znęcanie się i wykorzystanie seksualne. Obydwoje trafili do aresztu, nie przyznali się do winy.

Dziecko do rodziny wróciło w marcu tego roku, od listopada 2018 r. przebywało natomiast w rodzinie zastępczej.

Teraz w sprawie - jak donosi Polsat News - doszło do przełomu. Zatrzymano trzecią osobę, około 50-letniego mężczyznę, który miał utrzymywać kontakty z Anną W., matką dziewczynki.

Zabójstwo 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Ojciec zwolniony z aresztu

Tymczasem Grzegorz W., ojciec dziecka, został w poniedziałek zwolniony z aresztu w Białymstoku.

Według wyników badań, to nie on miał dopuścić się gwałtu na swojej 9-miesięcznej córce. Pełnomocnik mężczyzny poinformował jednak, że Grzegorzowi W. nie zostały zmienione zarzuty w tej sprawie

- opisuje Polsat News.

W rozmowie z dziennikarką telewizji więcej na ten temat mówił syn Grzegorza W., który utrzymywał, że przez ostatnie dwa miesiące ojciec przebywał głównie u niego. Dziewczynka zginęła 21 czerwca. Według syna Grzegorza W. ojciec ma alibi - w czwartek, 20 czerwca, taksówką wrócił od niego do domu (nie mieszkał z Anną W.). Następnego dnia - jak utrzymuje - ojciec nie opuścił domu, na co są dowody - zapisy z monitoringu.

"Anna W. chciała go wkręcić"

Polsat News cytuje też inną wypowiedź syna Grzegorza W., w której utrzymuje on, że matka dziecka dwie godziny przed tym, jak zgłosiła śmierć Blanki, kontaktowała się z mężczyzną. - Anna W. chciała, żeby tata poszedł do niej do domu. Tata nie poszedł. Ona chciała go w to wkręcić - powiedział.

Prokurator Ryszard Tomkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, która prowadzi sprawę, pytany przez Gazeta.pl o te rewelacje powiedział, że na ten moment nie może niczego potwierdzić. Zapowiedział jednak, że najprawdopodobniej prokuratura jeszcze w poniedziałek wyda komunikat na ten temat.

Więcej o:
Komentarze (63)
Zabójstwo 9-miesięcznej Blanki. Ojciec dziewczynki, Grzegorz W. zwolniony z aresztu. Nieoficjalnie: Zatrzymano 3 osobę
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 38 razy 36

  Ma szczęście - mogli go wypuścić po 15 latach, zaraz przed rozprawą ...

 • nietyp

  Oceniono 37 razy 33

  Dziecko zamordowano 21 czerwca... A 1 lipca niewinny człowiek wychodzi na wolność... Prokuratura badała monitoring przez 10 dni!!! Czy ktoś może sobie wyobrazić, co ten człowiek, który stracił dziecko i jeszcze został oskarżony o jego morderstwo, przeżywał przez te 10 dni? Zastanawiające jest, na jakiej podstawie dowodowej postawiono mu zarzut morderstwa, i na jakiej podstawie sąd go aresztował?

 • meimozuchikume

  Oceniono 48 razy 28

  No i co pisowkie trolle, bierzcie się za zarabianie swoich srebrników! Miał RPO rację? Już kolejny Komenda stał za progiem.
  Wam do sztambucha trolle:
  Lecz nade wszystko – słowom naszym,
  Zmienionym chytrze przez krętaczy,
  Jedyność przywróć i prawdziwość:
  Niech prawo zawsze prawo znaczy,
  A sprawiedliwość – sprawiedliwość…
  Tuwim.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 53 razy 25

  Grunt, że dziecko było w polskiej katolickiej rodzinie, a nie wśród uchodźców czy dewiantów LGBT.

 • Krzysiek Olejniczak

  Oceniono 19 razy 19

  A wielu już najchętniej powiesiłoby tego podejrzanego, tylko na podstawie artykułów w mediach.

 • wyboga

  Oceniono 21 razy 17

  I co na to zerowy magister. Czyżby znowu dał dnpy? Oto człowiek, który zanim pomyśli, chlapnie. Oj, oj panie Zbyszku "0" nieładnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX