Rozpoczął się proces ws. obchodów urodzin Hitlera. "Jestem patriotą, fascynuje mnie Trzecia Rzesza"

Przed sądem w Wodzisławiu Śląskim rozpoczął się proces sześciu oskarżonych o propagowanie nazistowskiego ustroju państwa. Chodzi o zorganizowanie obchodów urodzin Adolfa Hitlera, które miały się odbyć w lesie pod Wodzisławiem Śląskim w maju 2017 roku.
Zobacz wideo

Wydarzenie sfilmowali reporterzy Superwizjera TVN i wyemitowali w telewizji. W nagraniu widać zawieszone na drzewach flagi ze swastykami oraz rodzaj ołtarza z wizerunkiem Adolfa Hitlera. 
Oskarżeni są powiązani ze Stowarzyszeniem Duma i Nowoczesność.

Na rozprawę stawiło się pięć z sześciu oskarżonych osób. Sąd zaczął przesłuchanie od lidera stowarzyszenia Mateusza S., który nie przyznał się do winy. Mateusz S. deklaruje, że jest patriotą i przestrzega prawa, a prokuraturze zarzucił, że oskarżenia nie są poparte dowodami. Dodał także, że interesuje się historią, a Trzecia Rzesza go fascynuje, do czego ma prawo. Za propagowanie nazizmu i nielegalne posiadanie amunicji może trafić do więzienia nawet na 8 lat. 

Sąd przesłuchuje kolejnego z oskarżonych - Adriana K. On również nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Podobnie, jak pozostałym oskarżonym grozi mu do dwóch lat więzienia. 
Posiedzenie sądu ma być kontynuowane jutro. W gliwickim Sądzie Okręgowym wciąż toczy się też postępowanie w sprawie rozwiązania Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność.

Więcej o:
Komentarze (81)
Rozpoczął się proces ws. obchodów urodzin Hitlera. "Jestem patriotą, fascynuje mnie Trzecia Rzesza"
Zaloguj się
 • kakalak4

  Oceniono 38 razy 32

  "Jestem patriotą, fascynuje mnie Trzecia Rzesza"

  A ja jestem weganinem i fascynuje mnie przemysł mięsny…

  Przyjacielu, nie jesteś patriotą - jesteś po prostu durniem.

 • sokolasty

  Oceniono 36 razy 30

  Patrioci i fani Hitlera jednocześnie. Antyniemieccy i prohitlerowscy.
  Logika spłynęła do kanalizacji razem z włosami. A było czapkę założyć.

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 29 razy 25

  "jestem patriotą..."
  Polegliśmy jako naród nawet na nauce młodych ludzi tego co oznacza magiczne słowo patriotyzm. Jak widać sami nie poradzili sobie z tym "wyzwaniem".

 • polakadam

  Oceniono 24 razy 20

  Ostrożnie ze słowem patriotyzm. Każdy idiota zasłania się tym gdy robi idiotyzmy. Tak samo ci naziole jak i pisowcy. W przeszłości komuna też mówiła o patriotyzmie. Podobnie hitler.

 • konigin

  Oceniono 22 razy 18

  "Jestem patriota, fascynuje mnie Trzecia Rzesza...", taki wygibasy umyslowe to tylko u suwerena znad Wisly. Koles jestes idiota, ktory absolutnie nie zna znaczenia slowa "patriotyzm".

 • munaciello

  Oceniono 20 razy 16

  Patriota IV RP zafascynowany III Rzeszą?
  To akurat nie powinno dziwić.

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 16

  Patriota teraz się tak nazywa zbroje ramię pis

 • hastatrespasos

  Oceniono 17 razy 13

  Hail Dziobousty! Gromkim wiwatom milionów Kaczogumniaków na cześć herszta sPISku ochoczo wtórują polskojęzyczni neonaziści. Hańba i wstecznictwo, to symbolizuje jednych i drugich. Ci ostatni szczycą się „patriotyzmem” utożsamianym z oddawaniem hołdu Hitlerowi. Pierwsi zaś są dumni z rzekomego podnoszenia kraju z kolan przed rzekomym brukselskim okupantem, cofania Polski z drogi demokracji i nowoczesności CAŁĄ WSTECZ, szlakiem klerykalnego sarmatyzmu – symbolu wstecznictwa.

 • yaspiman

  Oceniono 16 razy 12

  "Jestem patriotą, fascynuje mnie Trzecia Rzesza"
  może dla takiego jak on uruchomić jakiś obóz koncentracyjny? jeżeli by posiedział tam kilka miesiecy to przestało by go to gó... jakim była III rzesza fascynować. albo lepiej zorganizować mu egzekucję uliczną, wtegy na pewno chore fascynacje znikną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX