Pogoda na dziś - wtorek 2 lipca. Dziś meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

Pogoda na dziś - wtorek 2 lipca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w województwie pomorskim. W pozostałych regionach zapowiadany jest umiarkowanie silny wiatr.
Zobacz wideo

Dziś mieszkańcy województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego muszą liczyć się z dość trudną pogodą. W tych regionach meteorolodzy zapowiadają maksymalnie 18 stopni oraz silne porywy wiatru.

Temperatura. Najcieplejszy dzień prognozowany jest na południu kraju

Dziś meteorolodzy zapowiadają najniższą temperaturę w województwie zachodniopomorskim i pomorskim, gdzie ma być około 18 stopni. Dwa stopnie więcej pokażą termometry w Olsztynie, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. Najwyższa temperatura, 24 stopnie, zapowiadana jest w województwach dolnośląskim, opolskim, małopolskim, podkarpackim i lubelskim. Równie ciepło, 23 stopnie, przewidywane są w Kielcach, Katowicach i Warszawie. W pozostałych regionach od 21 do 22 stopni. W nocy temperatura minimalna od 7 stopni na zachodzie do 11 stopni w centrum i na północy kraju.

Pogoda na dziś - 2 lipca.Pogoda na dziś - 2 lipca. gazeta.pl

Opady. Dziś więcej zachmurzeń i silniejsze porywy wiatru

W dzień zachmurzenie umiarkowane, zwłaszcza w drugiej części dnia. Przelotne opady deszczu zapowiadane są w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim. W pozostałych regionach nie powinno padać. Synoptycy zapowiadają na dziś dość silne porywy wiatru. Przeważnie osiągnie on prędkość do 60 km/h, nad morzem możliwe są silniejsze jego porywy do 75 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: