Dziennikarz Radia Gdańsk znaleziony martwy. Zatrzymano 34-latkę. Policja podejrzewa zabójstwo

Nie żyje dziennikarz Radia Gdańsk Paweł Luciński. Odnaleziono go martwego w swoim domu, w sprawie zatrzymano 34-letnią kobietę.
Zobacz wideo

O śmierci redakcyjnego kolegi poinformowało Radio Gdańsk nocą z soboty na niedzielę. Rozgłośnia przekazała, że ciało 49-letniego dziennikarza Pawła Lucińskiego odnaleziono w jego mieszkaniu na gdańskiej Żabiance.

Sprawą śmierci Lucińskiego zajęła się policja. Rzeczniczka gdańskiej policji asp. Karina Kamińska powiedziała portalowi tvp.info, że w sprawie zatrzymano 34-letnią kobietę.

- Przesłuchano świadków, dokonano oględzin miejsca. Zatrzymano 34-letnią kobietę. Czyn zakwalifikowano jako zabójstwo - poinformowała rzeczniczka. Wspomniana przez nią kobieta nie jest rodziną Pawła Lucińskiego.

Dziennikarz był związany z Radiem Gdańsk od 1997 roku, tak wspominają go koledzy:

Znany był przede wszystkim z audycji Muzyczna Strefa Radia Gdańsk, w której prezentował wybrane przez siebie utwory. Był skarbnicą wiedzy muzycznej. Na przestrzeni lat relacjonował najważniejsze wydarzenia muzyczne oraz przeprowadzał wywiady z wybitnymi artystami. Był wielkim fanem U2 i The Beatles. Miał 49 lat.