Bydgoszcz. 5-letni podopieczny domu pomocy społecznej udławił się klockiem. Sprawę bada prokuratura

Do tragedii doszło w czwartek po godz. 15.00 w Domu Pomocy Społecznej "Słoneczko" w Bydgoszczy. Według lokalnych mediów 5-letni chłopiec miał udławić się klockiem zabawkowym. Na poniedziałek zaplanowana jest sekcja zwłok, która ustali faktyczną przyczynę śmierci.
Zobacz wideo

Informację o tragicznym zdarzeniu potwierdziła rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy prok. Agnieszka Adamska-Okońska. Jak przekazała, wszczęte zostało śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci i nieumyślnego stworzenia zagrożenia życia i zdrowia dziecka. Prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe.

Nieoficjalnie: Chłopiec udławił się klockiem z zestawu zabawkowego

Jak przekazała Agnieszka Probant, kierownik DPS "Słoneczko" w Bydgoszczy, od razu po znalezieniu nieprzytomnego niespełna 5-letniego chłopca udzielona mu została pierwsza pomoc. Bardzo szybko pojawiło się też pogotowie ratunkowe. Chłopiec już jednak nie żył.

- Opłakujemy naszego, małego podopiecznego. Ciężko pracować po takim wydarzeniu - powiedziała Agnieszka Probant w rozmowie z "Gazetą Pomorską". - Część pracowników skorzystała też z pomocy psychologów. Mam nadzieję, że nie zrezygnują z pracy - dodała, zaznaczając, jak odpowiedzialnym zajęciem jest opieka nad podopiecznymi DPS.

Nieoficjalnie "Gazeta Pomorska" dowiedziała się, że chłopiec miał udławić się klockiem z zestawu zabawkowego. Ostateczną przyczynę śmierci ustali sekcja zwłok.

- Zaplanowano ją na poniedziałek na godzinę 8.30. Jej wyniki będą dla nas bardzo istotnym dowodem - poinformowała w rozmowie z Gazeta.pl prok. Agnieszka Adamska-Okońska. - Przesłuchujemy wszystkie osoby, które opiekowały się chłopcem, już wczoraj wykonywane były czynności w DPS. Zabezpieczona również została dokumentacja związana ze stanem zdrowia dziecka i jego pobytem w DPS - dodała.

W DPS "Słoneczko" głównie dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

Jak podaje "Gazeta Pomorska", w DPS "Słoneczko" przebywa całodobowo 56 podopiecznych, głównie - z niepełnosprawnością intelektualną. Wśród nich ma również być rodzeństwo zmarłego chłopca.

Dzień przed tragedią w DPS odbyło się spotkanie z policjantami na temat postępowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu podopiecznych i pracowników DPS.

Więcej o:
Komentarze (13)
Bydgoszcz. 5-letni podopieczny DPS udławił się klockiem. Sprawę bada prokuratura
Zaloguj się
 • azalia02

  Oceniono 11 razy 11

  Ciekawe, ile opiekunek jest na 56 dzieci, z których WSZYSTKIE są upośledzone intelektualnie.

 • Zygfryd Mamut

  Oceniono 9 razy 5

  @amelka-ew
  Żałosna jesteś hieno cmentarna, kupczysz swoim ciałem wykorzystując do tego śmierć dziecka.
  Gdzie są moderatorzy tego forum ????

 • archimedesss

  Oceniono 8 razy 4

  "Szukam miłego kulturalnego faceta na sex"
  Czy wywalenie tego szitu z komentarzy to zbyt wielki wyczyn dla informatyków z gazetą.pI?

 • agafia7644

  Oceniono 10 razy 2

  Jak można nie zauważyć dławiącego się 5 latka? Pięciolatka nie spuszcza się z oczu. Pytanie gdzie były opiekunki?

 • villiers

  Oceniono 11 razy 1

  Czy nie potraficie się wyzbyć tych kresowych naleciałości? " ... 5-letni chłopiec miał udławić się klockiem zabawkowym." No bo skoro miał się udławić ,to się udławił.

 • zigzaur

  Oceniono 13 razy -5

  Fuj, straszne. Dziecko śmiertelnie udławiło się klockiem. Zabawkowym ponoć. Sprawdzić, czy nie ksiądz jakiś bawił się z dzieckiem w "klocki".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX