Pożar hotelu w Sarbinowie. Nad ranem zapalił się dach basenu. Ewakuowano prawie 200 osób

Na dachu jednego z hoteli w Sarbinowie w gminie Mielno (województwo zachodniopomorskie) doszło do wybuchu pożaru . Z ogniem walczy około 13 zastępów straży pożarnej.
Zobacz wideo

Jak podaje "Głos Koszaliński"pożar wybuchł w piątek nad ranem na dachu hotelowego basenu. Ogień rozprzestrzenił się na powierzchnię około 400 metrów kwadratowych. Z tego powodu z hotelu Jawor ewakuowanych zostało około 170 gości oraz 20 pracowników.

Pożar hotelu "Jawor" w Sarbinowie

Na miejscu pojawiło się 13 zastępów straży pożarnej, pogotowie gazowe oraz pogotowie energetyczne. Pożar wybuchł około godziny piątej rano i po wielu godzinach akcji gaśniczej strażacy nadal próbują zlokalizować źródło ognia. Według informacji strony Koszalin 112 ogień znajduje się między sufitem a dachem, więc strażacy muszą rozbierać dach kawałek po kawałku.

Strażacy musieli pomóc w ewakuacji kilku osób, jednak żadnemu z gości czy pracowników hotelu nic się nie stało. Mimo dużego zadymienia nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Turystom zaoferowano możliwość przeniesienia się do innych obiektów hotelowych na terenie kompleksu. Na razie nie wiadomo kiedy będą oni mogli wrócić do hotelu, ponieważ na czas akcji gaśniczej cały obiekt jest wyłączony z użytkowania.

Więcej o: