Szamotuły: Policja zatrzymała 41-letniego seryjnego podpalacza. Mógł spowodować 14 pożarów lasów

Funkcjonariusze policji z Szamotuł zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Wronki, który jest podejrzany o wielokrotnie podkładanie ognia, którego wynikiem było 14 pożarów lasów. W chwili zatrzymania mężczyzna prowadził ciągnik rolniczy, będąc pod wpływem alkoholu.

W ciągu zaledwie dwóch tygodni na terenie Leśnictwa Jasionna, Smolnica i Klempicz (województwo wielkopolskie) doszło do 14 pożarów. W sumie spłonęły 4 hektary lasu, a Nadleśnictwo Wronki i Nadleśnictwo Krucz, wliczając w to koszty wszystkich akcji gaśniczych, poniosły straty w wysokości 140 tys. złotych.

41-latek podpalił las i zaczął uciekać ciągnikiem. Miał ponad promil alkoholu w organizmie 

W wyniku śledztwa policjanci z Szamotów wytypowali osobę, która może być winna wielokrotnemu podpalaniu lasu. Mężczyzna został zatrzymany. To 41-letni mieszkaniec gminy Wronki. Funkcjonariusze z szamotulskiego Wydziału Kryminalnego przyłapali go na gorącym uczynku - został złapany w chwili, gdy odjeżdżał z miejsca, gdzie chwilę wcześniej podłożył ogień. Mężczyzna oddalał się z miejsca zdarzenia, prowadząc ciągnik rolniczy. Badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie - relacjonuje KPP Szamotuły

41-latkowi postawiono zarzuty niszczenia mienia i kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Odpowie za nie przed sądem. Grozi mu kara 5 lat więzienia za podpalania i 2 lat za prowadzenie ciągnika pod wpływem alkoholu. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 41-latka środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna będzie musiał pięć razy w tygodniu stawić się w Komisariacie Policji we Wronkach.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (14)
Szamotuły: Policja zatrzymała 41-letniego seryjnego podpalacza. Mógł spowodować 14 pożarów lasów
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 16 razy 12

  Za spalenie 4 hektarów lasu są aż dwa lata więcej niż za spalenie skręta z marihuaną (3 lata)!
  No chyba, że marihuana była z własnej doniczki (8 lat), wtedy lepiej spalić las (5 lat).

 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 3 razy 1

  Badania psychiatryczne przymusowe leczenie w psychiatryku gdzie posiedzieć może na tak zwanym leczeniu zapewne z 3 lata góra i cześć pieśni nawet na grzywnę go nie skarżą ponieważ zapewne suchy jak mysz kościelna a świrnięty to do więzienia się nie nadaje

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 1 raz -1

  10. Dziesięć lat więźnia.

 • zawszedak111

  Oceniono 5 razy -1

  UZ, wiem że ty tylko umiesz "niedziele handlowe", ale nie pisz aż takich bzdur!
  "policjanci z Szamotów" - ??? A może jednak z Szamotuł!?

 • 31.februarius

  Oceniono 6 razy -4

  KŚ only!

 • antares777

  Oceniono 12 razy -6

  "W chwili zatrzymania mężczyzna prowadził ciągnik rolniczy, będąc pod wpływem alkoholu."
  Panie "redachtorze" UZ: a jaki to ma związek z podpaleniami?
  A co by było, gdyby w chwili zatrzymania podszczypywał sąsiadkę, albo np. plewił grządkę z cebulką?
  Panie UZ! Pan myślisz czasem, czy tylko masz bardzo wysokie wykształcenie, udokumentowane siedmioma dyplomami i dwoma certyfikatami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX