Prognoza pogody na tydzień [1-7 lipca]. Burze, upał i ochłodzenie w pierwszych dniach lipca

Prognoza pogody na tydzień 1-7 lipca. Pierwszy tydzień lipca zapowiada się z bardzo zmienną pogodą. Początek tygodnia będzie upalny i burzowy, później czekają nas dwa dni ochłodzenia i kolejny wzrost temperatur.
Zobacz wideo

W pierwszych dniach nowego tygodnia musimy być przygotowani na bardzo zmienną pogodę. Jednego dnia meteorolodzy zapowiadają upały i burze, następnego deszcz i większy spadek temperatury

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Upalny poniedziałek i dwa dni ochłodzenia

Pierwszego dnia nowego miesiąca synoptycy zapowiadają jeszcze upalne temperatury na południu, zachodzie i w centrum kraju. W tych miejscach będzie od 28 do 32 stopni. Z kolei w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim i podlaskim będzie od 23 do 27 stopni. Tego dnia w większości kraju, poza Warmią, prognozowane są deszcze i burze. Najsilniejsze nawałnice przewidywane są na południu Polski. We wtorek już w całym kraju zapowiadane są niższe temperatury: od 19 stopni na Pomorzu do maksymalnie 25 stopni na południu Polski. Tego dnia zachmurzenie ma być umiarkowane, z większymi rozpogodzeniami na południu i południowym-wschodzie kraju. Deszcz pojawi się w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim. W środę nad Polską nadal utrzymywać się chłodniejszy front z północy, w związku z czym w większości kraju temperatura maksymalna nie przekroczy 20 stopni. Najchłodniej będzie w Gdańsku (16 stopni), a najcieplej w Katowicach (22 stopnie). Mimo wszystko tego dnia w całej Polsce zapowiadane są duże rozpogodzenia i brak jakichkolwiek opadów.

Prognoza pogody na czwartek i piątek. Dwa bardzo słoneczne dni i powrót wyższych temperatur

Niskie temperatury nie utrzymają się jednak zbyt długo. W czwartek będzie już od 21 stopni na północy do 29 stopni na południowym-zachodzie kraju. W piątek będzie jeszcze cieplej - tylko w Gdańsku i Szczecinie temperatura utrzyma się na poziomie 25-26 stopni. W pozostałych regionach od 28 do 30 stopni. Przed upalnym dniem synoptycy ostrzegają mieszkańców województwa małopolskiego, łódzkiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Zarówno w czwartek, jak i w piątek bezchmurne niebo gwarantuje nam słoneczny dzień w całej Polsce. Tylko w piątek w Gdańsku i Bydgoszczy może spaść niewielki deszcz. 

Prognoza pogody na weekend. 

W sobotę synoptycy zapowiadają bardzo ładną pogodę - w całym kraju będzie słonecznie, niewielkie zachmurzenie zapowiadane jest tylko na północy kraju. W niedzielę możliwe są większe opady deszczu w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim. W pozostałych regionach pogoda będzie podobna do tej w sobotę. W pierwszy dzień weekendu prognozowanych jest od 22 stopni na północy do 31 stopni w centrum kraju. W niedzielę temperatury nie będą już tak rozbieżne: meteorolodzy zapowiadają od 24 do 26 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: