Pogoda na dziś - poniedziałek 1 lipca. Dziś meteorolodzy zapowiadają gwałtowne burze na południu kraju

Pogoda na dziś - poniedziałek 1 lipca. Meteorolodzy zapowiadają na dziś burze i deszcz, które zaczną pojawiać się w Polsce w drugiej części dnia. Dzień bez opadów prognozowany jest tylko w północno-wschodniej części kraju.
Zobacz wideo

W większości kraju na poniedziałek zapowiadana jest kontynuacja upalnej pogody. Niższe temperatury prognozowane są jedynie w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i warmińsko-mazurskim.

Temperatura. Dziś synoptycy zapowiadają temperatury od 23 do 32 stopni

Na dziś meteorolodzy zapowiadają wyższe temperatury na południu, zachodzie i w centrum kraju. Najcieplejszy dzień prognozowany jest w Rzeszowie, Krakowie, Kielcach i Katowicach, gdzie będzie 32 stopni. Od 30 do 31 stopni pokażą termometry w województwie dolnośląskim, opolskim i lubelskim. Chłodniejszy dzień przewidywany jest z kolei na północy kraju: w Gdańsku ma być 23 stopni, w Olsztynie i Łodzi jeden stopień więcej, a w województwach zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim zapowiadanych jest maksymalnie 25 stopni. W pozostałych regionach od 27 do 29 stopni.

Pogoda na dziś - 1 lipca.Pogoda na dziś - 1 lipca. gazeta.pl

Opady. W większości kraju przewidywany jest deszcz i burze

Rano w całej Polsce prognozowane jest niemal bezchmurne niebo, jednak w godzinach popołudniowych i wieczornych należy spodziewać się większego zachmurzenia. Duże rozpogodzenia i brak opadów deszczu tylko w województwie warmińsko-mazurskim. W pozostałych regionach deszcz oraz burze. Najsilniejszych nawałnic synoptycy spodziewają się w województwie dolnośląskim, opolskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim gdzie lokalnie może także spaść grad.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: