CBŚP. Zatrzymano już prawie 200 osób powiązanych z gangiem "Bukaciaka"

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z Prokuraturą Krajową zatrzymali już blisko 200 osób związanych z grupą przestępczą "Bukaciaka". W ostatniej akcji warszawskiego oddziału CBŚP zatrzymanych zostało kolejnych dziewięć osób.
Zobacz wideo

W ramach ostatniej akcji policjanci z warszawskiego CBŚP zatrzymali i doprowadzili do zakładów karnych dziewięciu mężczyzn w wieku od 34 do 66 lat. Wszyscy aresztowani zostali w tym samym czasie na terenie województwa mazowieckiego, co miało im uniemożliwić zatarcie śladów przestępstwa, porozumiewanie się i ustalenie spójnej wersji zdarzeń.

CBŚP zatrzymało kolejnych dziewięć osób w podejrzanych o udział w gangu "Bukaciaka"

Według wstępnych ustaleń śledczych zatrzymani w zeszłym tygodniu mężczyźni mieli prowadzić działalność przestępczą od 2013 do 2016 roku. Podejrzewani są m.in. o udział w grupie przestępczej "Bukaciaka". Po doprowadzeniu do zakładu karnego mężczyźni zostali przetransportowani do mazowieckiego oddziału Prokuratury Krajowej, gdzie przedstawiono im blisko 30 zarzutów.

Zatrzymani podejrzewani są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, nielegalne posiadanie broni palnej, udział w rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia lub broni, paserstwo oraz wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Jeden z dziewięciu mężczyzn usłyszał także zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora osiem z podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

W sprawie gangu "Bukaciaka" zatrzymanych zostało już prawie 200 osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej. Przy podejrzanych zabezpieczono także w sumie 40 sztuk broni palnej, trzy granaty, dwa tysiące sztuk amunicji i kilkadziesiąt kilogramów środków odurzających lub substancji psychotropowych. Działania w sprawie gangu prowadzone są cały czas, dlatego policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Więcej o: