Pogoda na lato. Lipiec cieplejszy niż zwykle, sierpień suchszy niż zazwyczaj. W czerwcu padł rekord

Tegoroczne lato będzie cieplejsze niż w ubiegłych latach. W środę padł rekord temperatury czerwca w Polsce, a synoptycy prognozują, że średnia temperatura w lipcu będzie o około 1 stopień Celsjusza powyżej normy.
Zobacz wideo

35,4 stopni Celsjusza w Łodzi i Zamościu - taka była dotychczasowa rekordowa temperatura w Polsce, jaką odnotowano w czerwcu. Było to w 1963 roku. Rekord ten jest już jednak nieaktualny. Nowy padł wczoraj - w Radzyniu w województwie lubuskim odnotowano 38,2 stopnie Celsjusza - informuje TVN 24.

Pogoda na lato. Cieplejszy lipiec, suchy sierpień

Temperatura, jaką odnotowujemy w to lato, jest wyższa niż ta, którą uznajemy za normalną. Długoterminowe prognozy pogody na lipiec 2019 pokazują, że średnia miesięczna temperatura będzie o około 1 stopień wyższa niż lipcowa norma (z danych meteorologicznych z lat 1981-2010, które można znaleźć na portalu pogodynka.pl, wynika, że dla Warszawy wynosi ona 19 stopni). Meteorolodzy prognozują, że suma opadów będzie w lipcu podobna do lat ubiegłych. W sierpniu średnia miesięczna temperatura ma przypominać tę z ubiegłych lat (18,3 stopnia dla Warszawy), jednak suma opadów prawdopodobnie się zmniejszy.

- Modele matematyczne użyte do tych prognoz bazują głównie na danych statystycznych, ale według mojej opinii dla Europy centralnej dość dobrze się sprawdzają. Reasumując, lato będzie ciepłe i raczej suche - powiedział synoptyk tvnmeteo.pl Wojciech Raczyński. 

Więcej o:
Komentarze (15)
Pogoda na lato. Lipiec cieplejszy niż zwykle, sierpień suchszy niż zazwyczaj. W czerwcu padł rekord
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 7 razy 1

  Zaraz sie zleca pisoruskie trolle żeby polemizować z prognozą.

 • ericcartman

  0

  To lubiezne zdjecie ze zblizeniem na posladki zajezdza seksizmem i przedmiotowym traktowaniem kobiet dla zwiekszenia klikalnosci. TO absolutnie niedopuszczalne. Ludzie sa zszokowani i zdegustowani tym postepowaniem. Stowarzyszenie STOP PRZEMOCY w poniedzialek zlozy doniesienie do prokuratury o mozliwosci popelnienia przestepstwa w postaci szerzenia nienawisci. W calym kraju odbywaja sie marsze milczenia przeciw autorom tej plugawej prowokacji. Czerska szczujnia stapa po grzaskim gruncie, a jest i tak juz na cenzurowanym po wymalowaniu swojego redaktorka Badera na czarno i popelnieniu tym samym straszliwej zbrodni przeciw fundamentom politycznej poprawnosci - "blackface".

 • bellum-omnium-contra-omnes

  Oceniono 2 razy 0

  "Pogoda na lato. Lipiec cieplejszy niż zwykle, sierpień suchszy niż zazwyczaj." czyli wieszczby starego dziada.
  A tu ciąg dalszy:
  www.youtube.com/watch?v=BRwDNwEpKwc&feature=youtu.be

 • j23zyje

  Oceniono 6 razy -2

  Oni są cwani. Piszą że był to rekord temperatury w Polsce ale w CZERWCU. To nic że daleko mu do rekordu temperatury w Polsce, i że w lipcu temperatura będzie tylko o 1 stopień wyższa od średniej dla tego miesiąca (na średnia składają się temperatury wyższe i niższe od średniej, a więc ta tegoroczna temperatura będzie się mieściła w jakiś tam widełkach z niewielkim odchyleniem w górę). Najważniejsze że w czerwcu był jeden dzień gorący, co wyraźnie dowodzi że zgodnie z tym co piszą lewacy i "naukowcy australijscy" (oraz być może Nostradamus) w roku 2050 będzie armagedon. A po armagedonie w 2050 roku, w roku 2060 wylądują na Ziemi kosmici i ochłodzą nam klimat... he, he, he...

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 8 razy -2

  Mistrzowie długoterminowych prognoz pogody zapowiadali zimny i deszczowy lipiec. Teraz się już z tego wycofują, bo lipiec za pasem i nic się nie sprawdza?

 • zagadkowy_komandos

  Oceniono 7 razy -3

  Co na to Inga?

 • gortahork

  Oceniono 9 razy -5

  Długoterminowo, statystycznie i matematycznie, to wychodzac z psem mamy 3 nogi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX