Burze z gradem nad północną Polską. Na jeziorze Mamry przewróciły się dwie łódki

Pogoda nie daje nam odetchnąć. Teraz do nieznośnych upałów dołączają burze. Szczególnie ostrożni powinni być mieszkańcy północy. IMGW wydało ostrzeżenia dla czterech województw.

Jak widać na radarze blitzortung.org, burze występują teraz w województwach podlaskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. O burzach informuje IMGW, który dla wszystkich północnych województw wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem. Dotyczą one województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Na Pomorzu oprócz ostrzeżenia przed burzami obowiązuje też ostrzeżenie przed silnym wiatrem.

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW dla czterech województw

Polscy Łowcy Burz donoszą, że najniebezpieczniejsze "komórki burzowe" pojawiły się na północny-wschód od Bartoszyc - "w rejonie Pieniężna, Ornet i Lidzbarka Warmińskiego (woj. warmińsko-mazurskie)".

Komórki kierują się na wschód i mogą przynieść grad o średnicy nawet 3-4 cm. 

Z kolegi RMF FM informuje o wichurze na jeziorze Mamry na Mazurach. Według informacji rozgłośni przewróciły się tam dwie łódki. "Przez Mazury przeszedł biały szkwał w tej chwili. Łódka z rodziną wywrócona, koszmar był" - powiedział rozmówca RMF FM.

Więcej o: