Upał deformuje tory. Kolej odnotowała 133 zdarzenia. Opóźnienia pociągów na Śląsku i Podkarpaciu

Upał spowodował utrudnienia na kolei. W związku z bardzo wysokimi temperaturami do 18:00 PKP-PLK odnotowały 133 zdarzenia. Z powodu wysokiej temperatury dochodzi do deformacji torów.
Zobacz wideo

Opóźnione są 84 pociągi pasażerskie. Występują 3 przerwy w ruchu spowodowane deformacją torów na liniach Lasek-Sieniawa na Podkarpaciu, Bieniowiec-Pierściec oraz Zebrzydowice-Kaczyce na Śląsku. Poinformował o tym na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Upał daje się we znaki PKP. Pociągi z opóźnieniami

Z kolei na Twitterze PKP PLK informuje, że sieć kolejowa jest przejezdna, ale występują "czasowe przerwy w ruchu i ograniczenia prędkości". "Zaangażowane służby techniczne ponad torem, przy rozjazdach i torach. Na bieżąco usuwane usterki sieci trakcyjnej i urządzeń. Staramy się, by info o zmianach szybko trafiały do pasażerów" - informuje zarządca infrastruktury kolejowej.

Rekordowy upał w Radzyniu

W środę Polska doświadcza kulminacji upałów. W Radzyniu (woj. lubuskie) padł rekord temperatury w czerwcu. Zanotowano tam aż 38,2 stopnia Celsjusza. Dotychczas rekord ten wynosił 37,2 stopnie Celsjusza i został zanotowany w miejscowości Ceber (województwo dolnośląskie) 21 czerwca 2000 roku. Rekord temperatury całorocznej w Polsce padł w 1921 roku w miejscowości Prószków (woj. opolskie). Termometry wskazały wtedy 40,2 stopnie.

Więcej o: