Upał deformuje tory. Kolej odnotowała 133 zdarzenia. Opóźnienia pociągów na Śląsku i Podkarpaciu

Upał spowodował utrudnienia na kolei. W związku z bardzo wysokimi temperaturami do 18:00 PKP-PLK odnotowały 133 zdarzenia. Z powodu wysokiej temperatury dochodzi do deformacji torów.
Zobacz wideo

Opóźnione są 84 pociągi pasażerskie. Występują 3 przerwy w ruchu spowodowane deformacją torów na liniach Lasek-Sieniawa na Podkarpaciu, Bieniowiec-Pierściec oraz Zebrzydowice-Kaczyce na Śląsku. Poinformował o tym na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Upał daje się we znaki PKP. Pociągi z opóźnieniami

Z kolei na Twitterze PKP PLK informuje, że sieć kolejowa jest przejezdna, ale występują "czasowe przerwy w ruchu i ograniczenia prędkości". "Zaangażowane służby techniczne ponad torem, przy rozjazdach i torach. Na bieżąco usuwane usterki sieci trakcyjnej i urządzeń. Staramy się, by info o zmianach szybko trafiały do pasażerów" - informuje zarządca infrastruktury kolejowej.

Rekordowy upał w Radzyniu

W środę Polska doświadcza kulminacji upałów. W Radzyniu (woj. lubuskie) padł rekord temperatury w czerwcu. Zanotowano tam aż 38,2 stopnia Celsjusza. Dotychczas rekord ten wynosił 37,2 stopnie Celsjusza i został zanotowany w miejscowości Ceber (województwo dolnośląskie) 21 czerwca 2000 roku. Rekord temperatury całorocznej w Polsce padł w 1921 roku w miejscowości Prószków (woj. opolskie). Termometry wskazały wtedy 40,2 stopnie.

Więcej o:
Komentarze (38)
Upał deformuje tory. Kolej odnotowała 133 zdarzenia. Opóźnienia pociągów na Śląsku i Podkarpaciu
Zaloguj się
 • andrew1507

  Oceniono 13 razy 11

  Precz z kaczyzmem.....

 • andrew1507

  Oceniono 9 razy 7

  podwyżki cen żywności szaleją już dziś, nie daje rady.....
  czekam z utęsknieniem na upadek kaczyzmu, jak to nie nastąpi to pozostaje udać się na drugą strone

 • andrew1507

  Oceniono 9 razy 7

  Pisiory pie...ijcie się w Wasze czerepy i przestańcie dumać o użeglownieniu rzek.
  Wody wam kacapy zabraknie.

 • andrew1507

  Oceniono 8 razy 6

  Populizm nacjonalistów w XXI wieku to porównywalne do XX wiecznego faszyzmu.
  Czy chcecie wojen i zagłady, nie dość Wam katastrofy klimatycznej?

 • jerzytop

  Oceniono 8 razy 4

  Jak to jest na świecie paniska z dupami na stołkach pobierający grube tysiące ZA NIC
  W takiej np Japnii suma rocznych spóżnień to sekundy . Czy tam nie ma upałów opadów śniegu wiatrów ,huraganów trzęsień ziemi itd ?
  U nas jak nie upał to zima ,jak nie zima to jesień . No cóż Taki mamy klimat a przede wszystkim przypadkowych cwaniaczków na wysokich stołkach

 • andrzejbak

  Oceniono 6 razy 2

  Rekord temperatury na obszarze obecnej Polski bo rekord temperatury w Polsce to padł w okresie międzywojennym w Zaleszczykach tyle tylko że tamten rekord znajduje się obecnie na terenach okupowanych przez Ukrainę a obecny znajdował się wówczas w Niemczech - więc który rekord jest ważny jako rekord Polski.

 • misha_xl

  Oceniono 2 razy 2

  W Polsce rekordy. Na Grenlandii psi zaprzęg po brzuchy w wodzie. W północnej Kanadzie przyrządy pomiarowe toną w bagnie, które jeszcze przez siedemdziesiąt lat miało być wieczną zmarzliną. A ludziki nie wierzą w ocieplenie, święcie przekonane, że bogaci chcą od nich wyciągnąć pieniądze tym "kłamstwem".
  W USA Trump. W Brazylii Bolsonaro. W Polsce Sami Wiecie Kto.
  Jak ja mam wierzyć w szansę na uniknięcie zagłady? Najwyższy czas na inwestycje w konserwy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX