Sosnowiec. Nie żyje kobieta potrącona przez motocyklistę na pasach. Przechodziła z dwójką dzieci

Kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych z dwojgiem swoich dzieci, kiedy potrącił ich motocyklista. Pomimo akcji ratunkowej, nie udało się jej uratować. Kierujący motocyklem był trzeźwy, ale nie miał uprawnień, aby prowadzić pojazd.
Zobacz wideo

Jak informuje "Dziennik Zachodni", do zdarzenia doszło w środę po godz. 14.00 w Sosnowcu na ul. Wojska Polskiego w rejonie cmentarza komunalnego. 39-letnia kobieta z dwojgiem dzieci przechodziła przez przejście dla pieszych. Kiedy z niego schodzili, uderzył w nich motocykl. 

- Na szczęście dzieciom nic się nie stało. Kobieta, pomimo długotrwałej reanimacji, zmarła. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala - przekazała w rozmowie z portalem Gazeta.pl asp. szt. Sonia Kepper, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Motocyklista nie miał prawa jazdy

Jak podkreśliła Kepper, mężczyzna był trzeźwy, jednak nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. - W związku z tym prokurator zdecydował o jego zatrzymaniu. W tej chwili jednak mężczyzna nadal przebywa w szpitalu - dodała.

Oficer prasowa podkreśliła, że dzieci kobiety w wieku około 7 i 9 lat, które były świadkami tragicznego wypadku, zostały objęte opieką psychologa.

Prokuratura prowadzi czynności i przesłuchuje świadków. - Wszystkie dalsze czynności oraz sposób postępowania w tej sprawie będzie zależał od prokuratora - wyjaśniła asp. szt. Sonia Kepper.