Ogromny pożar lasu na Mazowszu. Z płomieniami na 40 ha walczy prawie 100 strażaków

Niedaleko Przysuchy w województwie mazowieckim płonie las. Pożar obejmuje już 40 hektarów. Na miejscu jest 90 strażaków. Do walki z żywiołem zadysponowano też dwa samoloty gaśnicze.
Zobacz wideo

Strażacy na miejscu pojawili się ok. godz. 12. Jak mówi radiu RDC Marcin Kowalski z Komendy Powiatowej PSP w Przysusze, las pali się między miejscowościami Mysłakowice i Dąbrowa. Ogień przenosi się wierzchołkowo. Strażaków z Mazowsza wspierają strażacy z woj. łódzkiego. 

Pożar lasu niedaleko Przysuchy

Na razie straż pożarna nie ma informacji, by ktokolwiek został ranny w pożarze, nie ma też jak na razie zagrożenia dla zabudowań. . - Sytuacja cały czas nie jest opanowana, pożar jest w kilku miejscach. W miejscowości Myslakowice jest najtrudniejsza sytuacja, tam pożar cały czas się rozwija. W miejscowości Dąbrowka pożar udało się opanować, trwa dogaszanie - mówi Gazeta.pl mł. bryg Karol Kierzkowki z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. - Nasze działania potrwają późnych godzin wieczornych lub do rana - dodaje.

Mł. bryd. Kierzkowski dodaje, że w przeszłości w tej okolicy dochodziło już do serii pożarów. Strażacy podejrzewają, że są to celowe podpalenia. Sprawę bada policja.

Poniższa mapa pokazuje zagrożenie pożarowe, jakie panuje na terenie całego kraju.

Mapa zagrożenia pożarowegoMapa zagrożenia pożarowego bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie

Więcej o:
Komentarze (51)
Ogromny pożar lasu na Mazowszu. Z płomieniami na 40 ha walczy prawie 100 strażaków
Zaloguj się
 • owca888

  Oceniono 13 razy 13

  Jakiś KRETYN rzucił niedopałek przez okno samochodu. Niech go szlag trafi na miejscu. Za jaja bym go powiesiła.
  Tak wybuchają pożary w Grecji, a u nas jest już tak samo sucho.

 • ceppisowski

  Oceniono 17 razy 11

  pisowska ciemnota pali smieci a w lasach wyrzuca butelki
  To jest ekologia po pisowsku

 • lech13

  Oceniono 12 razy 10

  Szyszko ma alibi ?

 • andrzej2310

  Oceniono 10 razy 10

  Strażacy podejrzewają, że są to celowe podpalenia- co to za kraj, skoro ktoś robi takie rzeczy?

 • mlodypsz

  Oceniono 7 razy 7

  Pomrzemy z własnej woli i głupoty. Hawking ocenił nasz los na 100 lat na tej planecie ja już daje tylko 20 no morze 30 lat.

 • xinfx

  Oceniono 9 razy 7

  Mieszkam w północnym lubelskim i od jakiegoś miesiąca w mojej okolicy nie było deszczu. Jak były burze to przechodziły bokiem od północy i południa, a pośrodku jakby jakieś pole odpychające, i tak jest ciągle. Jakiś tydzień temu dwa dni zrosiło z lekka, praktycznie minutka deszczu i kilka minut następnego dnia, efektów brak. Nie trzeba nawet kosić trawy, bo nie rośnie, praktycznie straciła zielony kolor i teraz ma słomkowy, jak pole ze zbożem po żniwach. Jak się po niej idzie to trzeszczy. Pobliska rzeka zamieniła się w szlam, koryto prawie puste a na spodzie trochę wody i mnóstwo glonów.

  Tu potrzeba solidnej burzy, dużej ilości deszczu o silnym natężeniu, takim, kiedy wszystko spływa, a drogi zamieniają się w kałuże.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX