"Trzej doświadczeni prokuratorzy" w specjalnym zespole ds. pedofilii w Kościele

Zespół powołany przez Zbigniewa Ziobrę dwa dni po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu" składa się z trzech osób. Jak informuje nas Prokuratura Krajowa, to śledczy posiadający wieloletnie doświadczenie w tego typu sprawach.
Zobacz wideo

Wczoraj radio RMF FM nieoficjalnie informowało o zespole w prokuraturze, który został powołany w związku z filmem "Tylko nie mów nikomu". Z informacji, jaką uzyskaliśmy w Prokuraturze Krajowej wynika, że zespół śledczych składa się z trzech osób.

Specjalny zespół śledczy ds. pedofilii w Kościele

To prokuratorzy, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w sprawach związanych z - jak to określa prokuratura - "naruszaniem sfery wolności seksualnej". Zespół, jak się okazuje, został powołany przez prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę dwa dni po premierze filmu Sekielskich. Dotychczas prokuratorzy zlecili kwerendę spraw o charakterze pedofilskim, które toczyły się w latach 2016-2019. Ma to dać śledczym pełen obraz problemu pedofilii wśród duchownych.

Ekipa śledczych dokonała już oceny prawno-karnej "okoliczności wynikających z filmu" i poczynił "ustalenia w zakresie prowadzenia postępowań dotyczących zdarzeń, o których mowa w filmie". Prokuratura nie zdradza jednak, jakie są dalsze działania w sprawie przypadków, które pojawiły się w filmie. Tymczasem radio TOK FM podało w środę, że Prokuratura Okręgowa w Kielcach prowadzi postępowanie, dotyczące przestępstwa z art. 197 Kodeksu karnego (zgwałcenie), którego ofiarą miała paść Anna Misiewicz, bohaterka "Tylko nie mów nikomu". O sprawie w radiu mówił wcześniej Tomasz Sekielski. - Wiem, że prokuratura z Kielc skontaktowała się z Anną Misiewicz, to jest bohaterka, od której zaczyna się film. Wiem, że była przesłuchana, a dzisiaj dostałem SMS od Ani, że dowiedziała się, że pani prokurator wszczęła śledztwo w jej sprawie. Ma domagać się dokumentów z kurii i przesłuchiwać księdza - mówił dziennikarz.

Więcej o: