Wypadek w gminie Piaseczno. Mężczyźni musieli odskakiwać przed dachującym samochodem

Sołectwo Złotokłos (województwo mazowieckie) opublikowało na Facebooku nagranie z monitoringu sklepu, na którym został uwieczniony dramatyczny wypadek. Widać na nim dachujący samochód, który z impetem uderza w auto stojące na parkingu. W momencie zdarzenia do drugiego z pojazdów wsiadało dwóch młodych mężczyzn.
Zobacz wideo

Do wypadku w gminie Piaseczno doszło we wtorek 25 czerwca na skrzyżowaniu ul. Społecznej z ul. Mokrą. Jadący samochodem marki Seat nie ustąpił pierwszeństwa, przez co zderzył się z toyotą, która w wyniku kolizji zaczęła dachować i "koziołkując" uderzyła w pojazd zaparkowany na parkingu przed sklepem. W chwili wypadku do stojącego na parkingu auta wsiadało dwóch mężczyzn. Na szczęście zdążyli w porę zareagować i odbiegli od samochodu, w który po chwili wbiła się dachująca toyota.

Wypadek w gminie Piaseczno. Samochodem, który dachował, jechał pijany 22-latek

Kierowcą samochodu marki Seat był 22-latek. Mężczyzna prowadził auto, będąc pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany przez policję. W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby. Trafiły pod opiekę lekarzy, jednak zostały wypisane ze szpitala - w rozmowie z Polsat News informował nadkomisarz Jarosław Sawicki z Komendy Policji w Piasecznie.

- Publikowanie takich właśnie filmów, takich informacji o zdarzeniach, które właściwie nie powinny zaistnieć, jest bardzo potrzebne. Takie zdarzenia z podstawowych przyczyn - łamanie przepisów ruchu drogowego, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu - niestety, często kończą się bardzo tragicznie i musimy mieć tego świadomość, ona musi wciąż rosnąć - powiedział nadkomisarz Sawicki, komentując nagranie udostępnione przez Sołectwo Złotokłos. 

Więcej o: