Kolejne makabryczne znalezisko w Świętokrzyskiem. Na łące znaleziono ludzką dłoń

To już drugie makabryczne odkrycie w województwie świętokrzyskim, o którym dowiadujemy się w ciągu kilku dni. W ubiegłą sobotę w rzece Kamienna znaleziono ludzkie nogi. Dzień później na polnej drodze w gminie Małogoszcz zauważono szczątki dłoni.
Zobacz wideo

Do odnalezienia ludzkiej dłoni na łące w Wygnanowie doszło w niedzielę 23 czerwca. Trafił na nią spacerujący polną drogą 27-letni mieszkaniec Śląska, który przyjechał do województwa świętokrzyskiego na wakacje. Kiedy zauważył fragment ludzkiego ciała, zadzwonił na policję.

Ludzka dłoń na łące w Wygnanowie. Policja nie łączy tej sprawy ze znaleziskiem ze Starachowic

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, którzy przeprowadzili czynności procesowe pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jędrzejowie. Szczątki zostały zabezpieczone do dalszych badań. Policja i straż pożarna wszczęła także poszukiwania kolejnych części ciała, jednak niczego nie znaleziono - pisze Fakt. 

Jak informuje TVP Kielce, na chwilę obecną policja nie łączy sprawy znalezionej na łące dłoni ze sprawą odnalezienia ludzkich nóg w rzece Kamienna w Starachowicach. W ubiegłą sobotę (22 czerwca) mieszkaniec powiatu starachowickiego znalazł nogę. Po wezwaniu policji, na miejscu zdarzenia znaleziono także drugą nogę. Możliwe, że fragmenty ciała znalezione w Starachowicach to szczątki zaginionej 80-letniej kobiety z powiatu starachowickiego - pisze "Gazeta Wyborcza".

Więcej o: