Krak闚. Ch這pcy skakali z 10 metr闚 do zalewu Zakrz闚ek. 14-latek uton掖

Do zdarzenia dosz這 we wtorek oko這 godziny 19. Pi璚iu ch這pc闚 skaka這 ze ska do zalewu Zakrz闚ek. Jednemu z nich nie uda這 si dop造n望 do brzegu.
Zobacz wideo

Jak podaje TVN24, chłopcy skakali do wody z wysokości około 10 metrów. Jednemu z nich, 14-latkowi, nie udało się po skoku dopłynąć do brzegu.

Skakali ze skał do zalewu w Krakowie. 14-latek nie dopłynął do brzegu

Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej - pierwsze dwie jednostki dotarły po zaledwie siedmiu minutach od momentu zgłoszenia wypadku. Równolegle na miejsce zdarzenia przyjechała grupa nurkowa.

Nurek po około 10 minutach od zejścia pod wodę zlokalizował i podjął ciało 14-latka. W sumie chłopiec przebywał pod wodą przez kilkanaście minut, a odnaleziony został na głębokości około 23 metrów. Niestety mimo reanimacji nastolatka nie udało się już uratować.

Zgodnie ze statystykami policji od 1 do 25 czerwca w Polsce utonęły już łącznie 92 osoby. Od 1 kwietnia Komenda G堯wna Policji odnotowała 145 utonięć. Tak du瘸 liczba osób, które zmar造 w wyniku utonięcia, spowodowana jest m.in. wyjątkowo upalnymi dniami. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, by w nadchodzących letnich miesiącach zachować szczególną ostrożność nad wodą.

Wi璚ej o: