Kraków. Chłopcy skakali z 10 metrów do zalewu Zakrzówek. 14-latek utonął

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 19. Pięciu chłopców skakało ze skał do zalewu Zakrzówek. Jednemu z nich nie udało się dopłynąć do brzegu.
Zobacz wideo

Jak podaje TVN24, chłopcy skakali do wody z wysokości około 10 metrów. Jednemu z nich, 14-latkowi, nie udało się po skoku dopłynąć do brzegu.

Skakali ze skał do zalewu w Krakowie. 14-latek nie dopłynął do brzegu

Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej - pierwsze dwie jednostki dotarły po zaledwie siedmiu minutach od momentu zgłoszenia wypadku. Równolegle na miejsce zdarzenia przyjechała grupa nurkowa.

Nurek po około 10 minutach od zejścia pod wodę zlokalizował i podjął ciało 14-latka. W sumie chłopiec przebywał pod wodą przez kilkanaście minut, a odnaleziony został na głębokości około 23 metrów. Niestety mimo reanimacji nastolatka nie udało się już uratować.

Zgodnie ze statystykami policji od 1 do 25 czerwca w Polsce utonęły już łącznie 92 osoby. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 145 utonięć. Tak duża liczba osób, które zmarły w wyniku utonięcia, spowodowana jest m.in. wyjątkowo upalnymi dniami. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, by w nadchodzących letnich miesiącach zachować szczególną ostrożność nad wodą.

Więcej o: