Filip N. zatrzymany przez CBŚP. Były rajdowy mistrz Polski miał wyłudzić podatek VAT

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało Filipa N., byłego rajdowego mistrza Polski. Z ustaleń prokuratury wynika, że był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się m.in. wyłudzeniami podatku VAT. Grozi mu 15 lat więzienia.
Zobacz wideo

Prokuratura Krajowa poinformowała, że CBŚP zatrzymało Filipa N., rajdowego mistrza Polski sprzed dwóch lat. Mężczyzna jest podejrzewany o udział w zorganizowanej grupy przestępczej, która działała w latach 2012-2017. Wraz z innymi jej członkami poprzez wyłudzenia podatku VAT miał narazić Skarb Państwa na stratę 65 milionów złotych.

Wyłudzenia podatku VAT i zarzut prania brudnych pieniędzy

Prokuratura informuje, że wyłudzenia podatkowe dotyczyły m.in. fikcyjnego obrotu artykułami elektronicznymi i pojazdami mechanicznymi oraz częściami do nich. Oprócz udziału w grupie przestępczej, Filipowi N. postawiono też dwa inne zarzuty - prania brudnych pieniędzy oraz wręczanie łapówek funkcjonariuszom publicznym. Zgodnie z decyzją sądu rajdowiec został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (156)
Filip N. zatrzymany przez CBŚP. Były rajdowy mistrz Polski miał wyłudzić podatek VAT
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 58 razy 36

  A co ze srebrzystym "wujkiem Jarkiem" i jego VAT-em, skoro go stać na budowe 190 metrowych wież?
  Czy CBŚP już sie tym także zajęła, czy jeszcze nie?

 • anna.pcz

  Oceniono 47 razy 29

  I tak kończą krótkie siurki. A taki piękny był, perłowy synek rodziców. Tak pięknie lansował się, rwał "laski", udzielał "wywiadów", gwiazda motoryzacji warszawskiej:))) Jakie to typowe - bogaci rodzice, wyższa szkoła gotowania na gazie tylko po to aby nie być gorszym od sąsiada, cały wolny czas spędzany na kręceniu "bączków" pod warszawskimi osiedlami, groźne miny i przyciemniane szyby w swoich BMW i mercedesach, niebezpieczna jazda po parkingu galerii handlowej a potem... wpadeczka, okazało się, że żyjemy z kradzieży:))))

 • six_a

  Oceniono 31 razy 25

  a co u najbardziej znanego dewelopera w polsce? zapłacił już zaległe faktury?

 • gourmant

  Oceniono 26 razy 20

  Kary wzrosły , ale jak widać nie odstrasza to przestępców. Co na to pewien lansujący się na tragediach innych minister

 • ptakomysz

  Oceniono 12 razy 10

  Największymi wyłudzaczami VAT u jest kościół katolicki.

 • jesiotr99

  Oceniono 13 razy 9

  może poczekajmy na sąd, bo takie zatrzymania przypominają mi sprawę Kluski. CBŚP to jedna z trąbek propagandowych i dzień bez głośnego zatrzymania to dzień stracony, a ten teatrzyk w mediach to dla ciemnego ludu by się cieszył.

 • szabepio

  Oceniono 27 razy 9

  Raz na jakiś czas pod publiczkę pis musi wskazac kozła ofiarnego że niby walczy z wyłudzeniami vat.
  A VAT za pisu jest wyludzany chyba bardziej niz kiedykolwiek bo mierne ale wierne "barany" nie są w stanie nic zrobić.

 • arvill

  Oceniono 20 razy 8

  Rodzice z pewnością opłacą najlepszych adwokatów, to nie może być tak, że synalka się oskarża podczas gdy oni to szanowani wśród sąsiadów i znajomych, poważni biznesmeni!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX