Łódź. Rzucał dzieckiem o łóżeczko, aby je uciszyć. Jest wyrok dla matki i jej partnera

W Łodzi zapadł wyrok ws. dwumiesięcznego niemowlęcia, nad którym miał znęcać się partner jego matki. Ta miała o wszystkim wiedzieć, ale nie reagować. Oboje zostali oskarżeni o usiłowanie zabójstwa, ale ostatecznie sąd zmienił klasyfikację czynu.
Zobacz wideo

Sąd w Łodzi zdecydował we wtorek, że mężczyzna i jego partnerka powinni być ukarani więzieniem. 28-letni Arkadiusz B. usłyszał wyrok 12 lat więzienia za znęcanie się nad niemowlęciem i narażenie go na utratę zdrowia lub życia, a matka dziecka, 23-letnia Magdalena J. - pięć lat więzienia za taki sam zarzut. Dodatkowo mężczyzna ma zapłacić karę w wysokości 30 tys. złotych. 

Łódź. Zapadł wyrok ws. dwumiesięcznego Szymona

O gehennie, którą w domu przeżywało niemowlę, dowiedzieliśmy się w 2017 roku. W kwietniu Magdalena J. udała się ze swoim dzieckiem do lekarza na rutynową kontrolę. Pediatra szybko zauważył, że maluch ma pod okiem krwiak. Matka tłumaczyła, że obrażenie pojawiło się samoistnie, kiedy jej syn spał, ale doktor w to nie uwierzył. Dalsze badania wykazały, że niemowlę ma również poważny uraz czaszki - była pęknięta. O spowodowanie urazów podejrzewano partnera Magdaleny J. - Arkadiusza B. 

Podczas przesłuchania w prokuraturze mężczyzna przyznał, że bił dziecko. Tłumaczył, że traktował to jak metodę wychowawczą, gdy niemowlę płakało. Przyznał, że rzucał dzieckiem o łóżeczko, aby je uciszyć. Okazało się również, że w czasie Wielkanocy miał zadać dwumiesięcznemu niemowlęciu cios pięścią w głowę. Prawdopodobnie wtedy doszło do pęknięcia czaszki. Matka nie biła syna, ale wiedziała, że robi to jej partner. Początkowo prokuratura oskarżyła parę o usiłowanie zabójstwa. Tłumaczono wtedy, że mężczyzna, zadając cios niemowlęciu, godził się na to, że w jego wyniku dziecko może stracić życie. Godziła się na to również matka, która nie zareagowała. Ostatecznie sąd zmienił jednak kwalifikację ich czynu na znęcanie się nad niemowlęciem i narażenie go na utratę zdrowia lub życia. 

Będzie apelacja obrońców i prokuratury

Jak podaje tvn24.pl, wyrok, który zapadł dziś w sądzie w Łodzi, nie jest jeszcze prawomocny. Zarówno obrońcy oskarżonych, jak i prokuratura zapowiadają apelację. Prokuratura nie zgadza się ze zmianą kwalifikacji czynu, natomiast obrońca Arkadiusza B. uważa, że kara jest zbyt surowa. Prawniczka Magdaleny J. przyznała, że wyrok jest "dość sprawiedliwy", ale mimo to zapowiada apelację. Nie wiadomo również, skąd duża różnica w wysokości wyroku, które usłyszeli oskarżeni - rozprawa była niejawna ze względu na drastyczne szczegóły i dobro dziecka. 

Więcej o:
Komentarze (70)
Łódź. Rzucał dzieckiem o łóżeczko, aby je uciszyć. Jest wyrok dla matki i jej partnera
Zaloguj się
 • ratunku1981

  Oceniono 24 razy 20

  Jako dodatek powinni ich jeszcze wysterylizować żeby żadnemu dziecku nie zrobić krzywdy.

 • videloca

  Oceniono 19 razy 19

  "metoda wychowawcza"?!!!
  Dwumiesięcznych niemowląt się nie wychowuje tylko się nimi opiekuje i zaspakaja ich potrzeby.
  Poza tym zła kwalifikacja.

 • mawik_net

  Oceniono 14 razy 14

  Karą powinna być sterylizacja , co uchroniłoby skutecznie przed takimi czynami w przyszłości.

 • Jan Winnicki

  Oceniono 17 razy 13

  Całkiem uczciwy wyrok. Scierwo konkubent zasłużył jeszcze na porządne obicie mordy. 5 lat dla głupiej ku... matki też wydaje się słuszny. Oby w apelacji utrzymali te wyroki. A mały niech dorasta zdrowo w normalnej rodzinie.

 • mawik_net

  Oceniono 12 razy 10

  Gdyby uzyli prezerwatyw, gdyby wzięła tabletkę dzień po, gdyby wreszcie usunęła płód kiedy jeszce nie ma mózgu, no ale to nie po Bożemu.

 • sezamova_seminka

  Oceniono 11 razy 9

  mogliby jeszcze takim padalcom (choć to jawna obraza tych stworzeń) na czole tatuować znamię oprawcy dzieci i wtedy dopiero puszkować - tam już by wiedziano, jak im umilić pobyt.

 • zerozer52

  Oceniono 11 razy 9

  Zabić to sku...syństwo to za mało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX