Bułgaria. Radomski policjant na urlopie uratował 55-letniego Rosjanina

Gdyby nie policjant z Radomia, Rosjanin mógłby nie przeżyć. Młodszy aspirant Sebastian Kosterna wyciągnął 55-latka na brzeg i pomógł mu odzyskać przytomność.
Zobacz wideo

Funkcjonariusz radomskiej policji Sebastian Kosterna przebywa aktualnie na wakacjach w Bułgarii. W poniedziałek był z rodziną na plaży nad Morzem Czarnym w Słonecznym Brzegu.

Mł. asp. Kosterna w pewnym momencie zauważył w morzu dryfujące ciało i od razu podpłynął do mężczyzny. Razem z jedną z plażowiczek przetransportował go na brzeg, tam stwierdził, że mężczyzna nie daje oznak życia, nie oddycha.

Mundurowy od razu przystąpił do akcji ratunkowej - natychmiast udrożnił mężczyźnie drogi oddechowe, przystąpił do RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa). Jego interwencja pomogła - mężczyzna odzyskał przytomność i wykrztusił wodę. Funkcjonariusz pozostał na miejscu przy - jak się później okazało - 55-letnim Rosjaninie.

55-latka przekazano służbom medycznym. Policja na swoich stronach internetowych wskazuje, że radomski policjant uratował życie Rosjaninowi. Podkreśla też, że mł. asp. Sebastian Kosterna pracuje w służbie od 2005 roku, natomiast od 2011 jest przeszkolonym ratownikiem.

Więcej o:
Komentarze (83)
Bułgaria. Policjant z Radomia uratował 55-letniego Rosjanina. Ruszył na pomoc, gdy zobaczył dryfujące ciało
Zaloguj się
 • sloncenadnami

  Oceniono 30 razy 20

  brawo! wspaniale, że ludzie jednak potrafią udzielać pierwszej pomocy!

 • obeznany

  Oceniono 22 razy 14

  A Tuskowi do tej pory nie mogą wybaczyć, że na molo w Sopocie nie przegryzł tętnicy szyjnej Putinowi. Zdecydujcie się w końcu ludzie!

 • aus

  Oceniono 28 razy 12

  Szacunek!!!

 • czarny12

  Oceniono 11 razy 9

  jak zawsze znajdzie sie gnida która z kazdej okazji zrobi gó... polityczne . co ma wspólnego to czego dokonał ten człowiek z Tuskiem czy Putinem. Szacun dla mundurowego . Sam bym poszedl w tym momencie jak w dym ratować człowieka . Tak nas uczono , takie mamy powołanie i ogromną przyjemność jesli uda sie komuś pomóc ... Debi...e z prawa czy z lewa zrozumcie w końcu ze polityka nie ma nic wspólnego z powołaniem ludzi którzy niosą pomoc ... przestańcie rzygać gdzie się da na politykę bo nie wszędzie jest na to miejsce .

 • meimozuchikume

  Oceniono 8 razy 8

  Z większości komentarzy wynika, że Piłsudski miał rację: "Naród wspaniały, tylko ludzie k***y"

 • mer-llink

  Oceniono 11 razy 7

  Brawo Panie Aspirancie!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX