Bułgaria. Radomski policjant na urlopie uratował 55-letniego Rosjanina

Gdyby nie policjant z Radomia, Rosjanin mógłby nie przeżyć. Młodszy aspirant Sebastian Kosterna wyciągnął 55-latka na brzeg i pomógł mu odzyskać przytomność.
Zobacz wideo

Funkcjonariusz radomskiej policji Sebastian Kosterna przebywa aktualnie na wakacjach w Bułgarii. W poniedziałek był z rodziną na plaży nad Morzem Czarnym w Słonecznym Brzegu.

Mł. asp. Kosterna w pewnym momencie zauważył w morzu dryfujące ciało i od razu podpłynął do mężczyzny. Razem z jedną z plażowiczek przetransportował go na brzeg, tam stwierdził, że mężczyzna nie daje oznak życia, nie oddycha.

Mundurowy od razu przystąpił do akcji ratunkowej - natychmiast udrożnił mężczyźnie drogi oddechowe, przystąpił do RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa). Jego interwencja pomogła - mężczyzna odzyskał przytomność i wykrztusił wodę. Funkcjonariusz pozostał na miejscu przy - jak się później okazało - 55-letnim Rosjaninie.

55-latka przekazano służbom medycznym. Policja na swoich stronach internetowych wskazuje, że radomski policjant uratował życie Rosjaninowi. Podkreśla też, że mł. asp. Sebastian Kosterna pracuje w służbie od 2005 roku, natomiast od 2011 jest przeszkolonym ratownikiem.

Więcej o: