Pogoda na dziś - środa 26 czerwca. Fala upałów dotarła do Polski. Na zachodzie nawet 36 stopni

Pogoda na dziś - środa 26 czerwca. Dziś w całym kraju zapowiadane są bardzo wysokie temperatury, które w większości przekroczą 30 stopni w ciągu dnia. Dla zachodniej Polski wydane zostały nawet ostrzeżenia przed upałami.

Fala upałów, która od kilku dni wpływa na pogodę w Europie Zachodniej, właśnie dotarła do Polski. Dziś w ciągu dnia synoptycy zapowiadają od 28 do 34 stopni. W województwie wielkopolskim i lubuskim lokalnie termometry mogą pokazać nawet 36 stopni

Temperatura. Na zachodzie termometry pokażą dziś nawet 36 stopni

Dziś synoptycy zapowiadają bardzo wysokie temperatury w całej Polsce. Najniższe wartości pokażą termometry w Rzeszowie i Białymstoku, gdzie będzie kolejno 28 i 29 stopni. W pozostałych regionach w ciągu dnia temperatura wzrośnie do ponad 30 stopni. Najbardziej upalnie będzie w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze - tam zapowiadanych jest aż 36 stopni. Jeden stopień mniej pokażą termometry w Poznaniu. 34 stopnie prognozowane są dla województwa dolnośląskiego i opolskiego. Od 33 do 32 stopni będzie w Szczecinie, Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie, Katowicach i Krakowie. W pozostałych regionach 30-31 stopni.

Pogoda na dziś - środa 26 czerwiec.Pogoda na dziś - środa 26 czerwiec. gazeta.pl

Opady. Po południu synoptycy przewidują burze na północy i wschodzie kraju

W dzień meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie małe i umiarkowane, w czasie burz wzrastające do dużych zwłaszcza na północy kraju. W środę w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim prognozowane są także burze, które pojawią się w tych regionach w godzinach popołudniowych. Podczas burz może spaść od 15 do nawet 30 mm deszczu. Wiatr na ogół umiarkowany i słaby, silniejsze porywy wiatru tylko podczas nawałnic. Pod wieczór synoptycy przewidują większe rozpogodzenia.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW wydał ostrzeżenia w niemal całej Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i łódzkiego. Upały pierwszego stopnia zapowiadane są także na Mazowszu. W tych miejscach synoptycy przewidują wysokie temperatury od 30 do 34 stopni w ciągu dnia. Dodatkowo IMGW ostrzega przed burzami z gradem, które mogą pojawić się w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. W tych regionach zapowiadane są opady deszczu do 20-30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie może także spaść grad.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (5)
Pogoda na dziś - środa 26 czerwca. Fala upałów dotarła do Polski. Na zachodzie nawet 36 stopni
Zaloguj się
 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 3 razy 3

  Pogoda pogoda wiem ,że gorąco czytamy,- piszą o tym non stop, mnie interesuje czy już pomalowali naszą Biedronkę na niebiesko zostawiając tylko logo ponieważ zbliża się handlowa niedziela!!

 • zielona-galazka

  Oceniono 3 razy 1

  Przecież Kaczyński powiedział, że ocieplenie klimatu to lewacki wymysł.
  A Duda powiedział, że mamy węgla na 200lat.

 • popieramkukiza

  Oceniono 6 razy -4

  29 lipca 1921 w Prószkowie koło Opola zanotowano 40,2°C. Ten rekordowy wynik nie został do tej pory pobity. Wrocław 27 czerwca 1935 roku 38 stopni ciepła. Zbiersk - 29.07.1921, równe 40°C. 20.08.1892 roku na Śnieżce zanotowano 25.9°C. Jak widać upały i wysokie temperatury bywały w przeszłości, więc nie należy ulegać panice rozsiewanej przez różne - żądne sensacji media, jednak niewielu ludzi potrafi myśleć samodzielnie - niestety.

 • darius112

  Oceniono 7 razy -5

  Latem upały. Tego nigdy nie było. U nas w czerskim sqocie mózgi już przegrzało. Patrzymy na protesty w Czechach i w Gruzji i żal d.pe ściska że suweren nie da się nabrać na miękkie pierdy szechtera o demokracji i praworządności, tym bardziej po praworządnym wyroku na Najsztuba za przejechanie staruszki na pasach (bez prawa jazdy i badań technicznych). No i ten Schetyna. Trzeba znaleźć przecież jakiegoś kozła ofiarnego, przecież jąkała który swego czasu nawijał, że przegrana Komorowskiego jest niemożliwa (musiała by być ciężarna zakonnica na pasach zostać przejechania) jest absolutnie bez winy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX