Zabójstwo Kristiny w Mrowinach. Adwokat odmówił obrony podejrzanego. "Zna rodzinę zamordowanej"

Mecenas Sebastian Kujacz złożył wniosek do sądu w Świdnicy o zwolnienie go z obowiązku bronienia 22-latka, który przyznał się do zabójstwa 10-letniej Kristiny w Mrowinach. Adwokat został wyznaczony do obrony podejrzanego z urzędu.
Zobacz wideo

Sebastian Kujacz w rozmowie z "Wyborczą" wyznał, że po przydzieleniu mu obrony 22-latka, od razu złożył wniosek o wyłącznie go z postępowania. Mecenas twierdzi, że zna rodzinę zamordowanej, przez co nie jest to dla niego łatwa sytuacja.

Morderstwo w Mrowinach. Kto będzie bronił 22-latka?

O zmianie obrońcy musi zadecydować teraz sąd. 22-latek najprawdopodobniej nie zostanie bez obrony - rodzina podejrzanego miała wynająć mecenasa, który złożył już swoje pełnomocnictwa w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy. Jego nazwisko nie jest na razie znane.

Wcześniej podejrzany o zabójstwo dziewczynki nie chciał skorzystać z przysługującego mu prawa do obrońcy. Pierwsze przesłuchania 22-latka odbyły się więc bez udziału adwokata.

Do zabójstwa 10-letniej Kristiny doszło w czwartek 13 czerwca. Dziewczynka wyszła ze szkoły i nie wróciła do domu w Mrowinach. Po zgłoszeniu jej zaginięcia rozpoczęły się poszukiwania. Kilka godzin później ciało dziewczynki zostało odnalezione przez spacerującą w lesie kobietę. Mężczyzna po zatrzymaniu przyznał się do zabójstwa i podżegania innej osoby do współudziału w zbrodni. Obecnie podejrzany przebywa w areszcie.  

Więcej o:
Komentarze (128)
Zabójstwo Kristiny w Mrowinach. Adwokat odmówił obrony podejrzanego. "Zna rodzinę zamordowanej"
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 28 razy 14

  Dr prawa Jarosław, nie będzie bronił suwerena pozującego w koszulkach patriotycznych na fejsie?

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 9

  Palestro..Wielkie rozczarowanie. Czas pokazać, że każdy ma prawo do obrony. Wstyd jeśli nikt nie ruszy tyłka.

 • najgorszy-sort-polakow

  Oceniono 7 razy 5

  ale po co obrońca suweren wyrok już wydał !

 • aa1000

  Oceniono 15 razy 5

  Jeszcze raz napiszę, mimo spodziewanego hejtu.
  Czy znajomość z rodziną wyklucza profesjonalizm?
  W Najjaśniejszej mamy mentalny zaścianek, który objawił się atakami na RPO, po jego upomnieniu się o prawa człowieka [podejrzany i skazany nadal nim jest].
  A wybitności z partii Prawo i Sprawiedliwość nie wiedzą nawet co znaczą te słowa w nazwie partii i już określili status podejrzanego.
  Ale to jest pokłosie 25 lat religii w szkolnictwie i przestrzeni politycznej.

 • spyderman2

  Oceniono 14 razy 4

  a kto będzie bronił pedofilów z kleru?? czy nie będzie potrzeby bo zostaną bezkarni

 • dobbiaco

  Oceniono 2 razy 0

  ..Za PRL-u były wyroki "utraty praw publicznych i obywatelskich"-na okres kilku lat lub na zawsze!BEZ PRAWA DO ZWOLNIEŃ WARUNKOWYCH,DO AMNESTII I DO GŁOSOWANIA! I TO BYŁO BARDZO DOBRE I SPRAWIEDLIWE!"Prawa człowieka"?Jeśli JA jestem człowiekiem,to nie życzę sobie by takie g...no było postrzegane TAKŻE jako człowiek i "miało godność " i jeszcze swoje "prawa"!!AMNESTY INTERNATIONAL TO ZAKAŁA SPRAWIEDLIWOŚCI!Hołubicie w więzieniach zwyroli i bandytów-i kara przestała być karą!Wikt,opierunek,tv,biblioteka,chomiki i akwaria z rybkami! I ZA NIC NIE PŁACĄ!Za to,na co uczciwy człowiek haruje drapiąc pazurami,by sprostać rzeczywistości!Zwyrol się jeszcze poskarży,że "mu za ciasno w celi"!A DAĆ MU "WOLNY WYBIEG"-w kamieniołomach w pracy,lub choćby..PRZY TAŚMIE,SEGREGATORA ŚMIECI!Nasze koszty wyrzucania odpadów-zmaleją-a zwyrole BĘDĄ MUSIELI ZAROBIĆ NA TEN WIKT I OPIERUNEK W WIĘZIENIU!

 • koenzymq10

  Oceniono 6 razy 0

  tylko czapa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX