Mazowsze. Ciężarówki zmiażdżyły samochód. Nie żyją dwie osoby, dwie są w ciężkim stanie

"Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w poniedziałek przed południem na drodze krajowej nr 53 w Myszyńcu Starym" - informuje Komenda Miejska Policji w Ostrołęce. Ranne w wypadku zostały dwie osoby, w tym 9-letnie dziecko. Doszło do zderzenia dwóch ciężarówek i samochodu osobowego.
Zobacz wideo

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, na drodze doszło do zderzenia trzech samochodów: dwóch ciężarówek i samochodu osobowego. Samochód osobowy, którym podróżowały trzy osoby - dwie kobiety i dziecko - uderzył w naczepę tira, który zahamował. Wtedy wjechała w niego jadąca za nim ciężarówka. Auto zostało doszczętnie zniszczone.

W wyniku wypadku dwie osoby z samochodu osobowego poniosły śmierć na miejscu. Ciężko ranne zostało dziecko oraz kierowca jednej z ciężarówek. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Więcej o:
Komentarze (131)
Mazowsze. Ciężarówki zmiażdżyły samochód. Nie żyją dwie osoby, dwie są w ciężkim stanie
Zaloguj się
 • wojtek.08

  Oceniono 44 razy 44

  Czy naprawdę jest tak, że tylko ja widzę jak jeżdżą kierowcy tirów? Jazda w kolumnach kilka metrów za poprzedzającym pojazdem samochodem ważącym kilkadziesiąt ton, którego droga hamowania wynosi pewnie ze 100 metrów - to jest norma zarówno na autostradach, jak i na zwykłych drogach. To że tirowcy mają trociny zamiast mózgu to wiem od dawna, szkoda, że policja i ITD ignorują taki stan rzeczy.

  Ps. Kondolencje dla rodziny osób, które zginęły.

 • zdziwiony6

  Oceniono 25 razy 23

  Z opisu wynika, że kerowcy osobówki i ciężarówki nie utrzymywali bezpiecznej odległości. To jest nagminne zjawisko na naszych drogach.

 • rozsadek5

  Oceniono 17 razy 17

  To są główne przyczyny wypadów, wyprzedzanie na trzeciego i jazda na zderzak.

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 21 razy 17

  Tiry muszą zostać obowiązkowo wyposażone w odpowiednio zaprogramowane systemy ACC (tak, by system był wyłączony jedynie w absolutnie wyjątkowych sytuacjach i przy niewielkich prędkościach). To oczywiste. Obecnie jazda na zderzaku jest nagminna.
  O ile nie zachowanie odległości przez osobowy to najwyżej stłuczka (mnie lub bardziej przykra), o tyle w przypadku tira to z często śmierć i całkowite zniszczenie. Ile osób musi jeszcze umrzeć, by wprowadzono ten obowiązek, który za kilka lat będzie tak oczywisty, jak dzisiaj samonapinające się pasy lub poduszki.

 • starczypl

  Oceniono 22 razy 16

  jak widzę tira w lusterku, to czym prędzej staram się uciec mu z pola hamowania, nawet kosztem przekroczenia prędkości - odskoczyć jak najdalej !

 • glencok

  Oceniono 16 razy 16

  Z opisu wypadku wynika, że i osobówka i tir nie zachowały odpowiedniej odległości ( nie wiadomo jak do tego był oz prędkością). Czyli jak zwykle na polskich drogach. Policja ma to dudzie, nawet n autostradach, więc nic dziwnego, że masa ludzi tak jeździ.
  Policja już chyba powinna zmienić sposób pracy na drogach i karać za wszystkie przekroczenia przepisów, bo widać że na dziś nie są w stanie zagwarantować nawet minimum bezpieczeństwa na drogach. nie mówiąc o tym że mandaty powinny być drastycznie podniesione a ilość drogówki na drogach zwiększona

 • Gość

  Oceniono 15 razy 15

  Dopóki szanse na bycie złapanym na łamaniu przepisów jak również kary za to łamanie pozostaną tak śmiesznie niskie jak są obecnie - dopóty na polskich drogach bezpieczniej niestety nie będzie.

 • W AG

  Oceniono 15 razy 13

  Niedawno pisałem o bandytach z tirów gdy jeden z nich zabił 6 osób w okolicach Szczecina. Na tych matołów nie ma bata,albo ktoś nie chce go używać. Kilka dni temu jeden z tej hołoty postanowił wjechać mi do środka przez tylną szybę,jechałem 120 bo tyle wolno było. Za jakiś czas zjechałem na cpn żeby odpocząć. I nadjechał ten matoł,też zjechał i zaczął mnie pouczać jak ja mam jechać gdy widzę takiego uczonego na drodze. Zobaczyłem że stoimy w miejscu gdzie nie ma kamer,wysiadłem i zapewniłem temu hamowi krótki wypoczynek obok opony. Trochę kiedyś trenowałem,posiadam wagę więc sprawdziłem co jeszcze z tego zostało. Okazało się że sporo. Wsiadłem do swojego i odjechałem. Bezkarność,bezczelność tych bandytów nie ma miary.Resztę trasy pokonałem bez problemów.

 • kamillwawa

  Oceniono 12 razy 12

  Ma ktoś dane ile ludzi zabili w wypadkach w tym roku TIRowcy ? Z doniesień medialnych wynika że trup za trupem. Tymczasem w Niemczech lub Szwecji...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX