Tęczowa flaga na budynku ambasady USA w Warszawie. "Dołączamy do kampanii Donalda Trumpa"

Tęczowa flaga zawisła w poniedziałek na budynku ambasady USA w Warszawie. Pracownicy placówki tłumaczą, że dołączają się do kampanii ogłoszonej przez Donalda Trumpa. Razem z prezydentem chcą powstrzymać kryminalizację homoseksualizmu.
Zobacz wideo

Na ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie zawisły flagi LGBT. Na oficjalnym Twitterze pracownicy placówki dyplomatycznej tłumaczą, że tak samo jak cała amerykańska administracja, dołączają się do Miesiąca Dumy.

Tęczowa flaga zawisła na ambasadzie USA w Warszawie

Tęczowe flagi zawisły na budynkach przy al. Ujazdowskich w Warszawie, gdzie mieści się ambasada i konsulat USA. "W związku z ogłoszeniem przez prezydenta Donalda Trumpa Miesiąca Dumy LGBT, nasza ambasada przyłącza się do globalnej kampanii na rzecz dekryminalizacji homoseksualizmu" - napisano na Twitterze amerykańskiej ambasady. 

Ambasada powołuje się na oficjalne oświadczenie prezydenta Stanów Zjednoczonych opublikowane na początku lipca 2019 roku. Prezydent Trump pisze w nim, że w związku z obchodami Miesiąca Dumy "bądźmy solidarni z osobami LGBT żyjącymi w dziesiątkach krajów na całym świecie, gdzie nadal są karani, więzieni czy nawet zabijani ze względu na swoją orientację seksualną". 

Moja administracja rozpoczyna globalną kampanię, która ma na celu dekryminalizację homoseksualizmu. Zapraszamy wszystkie narody, aby przyłączyły się do nas przyłączyły w tych działaniach

- napisał Donald Trump w oficjalnym oświadczeniu. 

Kilka tygodni temu tęczowa flaga LGBT wzbudziła kontrowersje w Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie media informowały o tym, że wiceprezydent Mike Pence wydał zakaz wywieszania na masztach ambasad i konsulatów flag innych niż flaga amerykańska. "To dobra decyzja" - mówił Mike Pence o zakazie. Wzbudziło to oburzenie, ponieważ do tej pory pracownicy placówek dyplomatycznych w lipcu, czyli Miesiącu Dumy, umieszczali na masztach tęczowe flagi. Zakaz odczytano jako próbę uciszenia środowiska LGBT. Później szybko wyjaśniono, że zakaz dotyczy tylko masztów - nieamerykańskie flagi, również tęczowe, mogą być umieszczane we wszystkich innych miejscach na budynku. 

Więcej o: