Olsztyn. Wjechała na pasy na czerwonym świetle. Potrącony 5-latek i jego matka [WIDEO]

24-letnia kobieta, jadąca volkswagenem, nie zatrzymała się na czerwonym świetle na ul. Limanowskiego w Olsztynie. Widząc ludzi na przejściu, skręciła w lewo i potrąciła dwie osoby - kobietę oraz 5-letniego chłopca.
Zobacz wideo

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę 22 czerwca około godziny 13:00. Na ul.  Limanowskiego w Olsztynie 24-latka prowadząca samochód marki Volkswagen potrąciła na pasach 5-letniego chłopca oraz jego mamę. Kierująca samochodem wjeżdżała na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kobieta i chłopiec przechodzili na przejściu dla pieszych zgodnie z przepisami.

Wypadek w Olsztynie. Rannym 5-latkiem i jego mamą zajęli się przechodnie

Wypadek został zarejestrowany przez kamerę ITS (Intelligent Transportation System). Świadkowie zdarzenia wezwali policję, która zatrzymała prawo jazdy 24-letniej kobiety. Zanim na miejsce wypadku przyjechało pogotowie, ranną kobietą i dzieckiem zajmowali się przypadkowi przechodnie. Na szczęście, spotkanie z samochodem przejeżdżającym na czerwonym świetle zakończyło się tylko potłuczeniami. Kobieta, która wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle, odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przed sądem. 

- Tłumaczyła się pośpiechem. Osoby na przejściu zauważyła w ostatniej chwili i zdążyła w ostatniej chwili wytracić prędkość - powiedział w rozmowie z TVN24 sierż. szt. Tomasz Markowski z zespołu prasowego KWP Olsztyn.

Więcej o: